تهیه طرح هادی در روستاهای هدف گردشگری آذربایجان‌غربی ضروری است

ارومیه- ایرنا- سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری آذربایجان‌غربی گفت: طرح هادی در روستاهای هدف گردشگری که فاقد این طرح هستند، طی ٢ ماه تهیه شود.

پیمان آرامون روز یک‌شنبه در جلسه نظارت بر ساخت و سازهای روستاهای هدف گردشگری آذربایجان‌غربی افزود: مدیران مربوطه باید در روستاهای هدف گردشگری و فاقد طرح هادی نظیر روستای سیر ارومیه پس از تصویب شورای برنامه‌ریزی شهرستان نسبت به تهیه طرح اقدام کنند.
وی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی با متخلفان و ساخت و سازهای غیرمجاز بنیاد مسکن در روستاهای هدف گردشگری برخورد جدی کنند.
وی بیان کرد: حفاظت از این عرصه ها براساس قوانین جاری امری الزامی است.
در ادامه این جلسه نمایندگان فرمانداری ارومیه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
طرح هادی روستایی با هدف ایجاد تسهیلات لازم جهت بهبود مسکن روستاییان، هدایت فیزیکی روستاها و تامین عادلانه امکانات انجام می‌گیرد.
پایه چنین طرح‌های در کشور از سال ۱۳۶۲ هجری شمسی و تحت عنوان روان بخشی روستاها در یکی از نقاط روستایی شهرستان شهرکرد و توسط وزیر مسکن و شهرسازی وقت به اجرا گذاشته شد و در سال های بعد به خصوص از سال ۱۳۶۶ هجری شمسی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با جدیت تمام پیگیری شد.
تجدید حیات و هدایت روستاها از ابعاد کالبدی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی از جمله اهداف مورد نظر در طرح‌های مذکور است.
این استان مرزی دارای سه میلیون و ۲۶۵ هزار نفر جمعیت است که ۳۴.۶ درصد از آن در مناطق روستایی و ۶۵.۴ درصد در مناطق شهری سکونت دارند.

۹۹۱۸/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =