مدیریت امور رفاهی دانشجویان در شرایط فعلی معجزه است

تهران- ایرنا- رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: مدیریت تمام امور رفاهی مربوط به دانشجویان در شرایط فعلی دانشگاه ها معجزه‌ ای است که معاونان دانشجویی در این شرایط انجام می ‌دهند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، حسین سلیمی امروز یکشنبه در شصت و چهارمین همایش معاونان دانشجویی دانشگاه ‌های سراسر کشور که در  دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، افزود: معاونان دانشجویی در واقع مصداق مجاهدت بی ‌اجر و مواجب دانشگاه ‌ها هستند و تلاش مراکز آموزش عالی کشور برای رسیدگی به مشکلات دانشجویان است.
وی با بیان اینکه پارادوکس های متفاوتی در حوزه خدمات دانشجویی وجود دارد، اظهار داشت: در کنار رعایت منافع و صلاح دانشجویان باید محدودیت های شدید مالی و کالایی کشور را هم درک کرده و بر این اساس سیاست گذاری کنیم.
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی تاکید کرد: دانشگاه ها نمی توانند چشم شان را بر روی ارائه خدمات به دانشجویان ببندند، اما در ظرفیت های خوابگاهی محدودیت  هایی داریم و اینکه دانشجویی خوابگاه نداشته باشد برای ما قابل هضم نیست.
سلیمی یادآور شد: در جلسه ای که با حضور ۱۳ رئیس دانشگاه برگزار شد، به این نتیجه رسیدیم ارائه این میزان خدمات امکانپذیر نیست، اما با کمک معاونان دانشجویی در حال انجام است.

۶۰ درصد دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی در مقطع تحصیلات تکمیلی هستند
در بخش دیگری از این همایش، غلامرضا لطیفی معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه ۶۰ درصد دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند، یادآور شد: این دانشگاه در حال حاضر، ۸۰ هزار دانش آموخته دارد و تنها دانشگاه تخصصی علوم انسانی است.
به گفته معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی، ۲۳۰ رشته گرایش در سه مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری این دانشگاه در حال پذیرش دانشجو است و ۵۵۰ عضو هیات علمی در دانشگاه علامه تدریس می کنند.

افتتاح ۳۵ پروژه ورزشی 

محمدرضا علیزاده مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان در بخش دیگری از این همایش اظهار داشت: سال گذشته ۴۷ پروژه ورزشی با کمک صندوق رفاه دانشجویان و اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی در دانشگاه ها عملیاتی شد و ۳۵ پروژه از این تعداد به زودی افتتاح می شود.
وی در مورد افتتاح فضاهای ورزشی برای سال تحصیلی جدید خاطرنشان کرد: ۴۵ پروژه ورزشی تا آبان ماه امسال در اختیار دانشگاه ها قرار می گیرد که ۲۵ پروژه چمن مصنوعی به این تعداد افزوده می شود.
به گفته این مقام مسئول، اتاق ‌های تندرستی با مشارکت ها دانشگاه ها برای دانشجویان راه اندازی می شود و طرح پایش سازمان امور دانشجویان برای بررسی تندرستی شان از مهرماه اجرایی خواهد شد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =