گزارش تارنمای یونانی از تهدیدات نصرالله و وحشت رژیم صهیونیستی

آتن - ایرنا - تارنمای پربیننده"این"یونان درگزارشی بااشاره به تهدیدهای نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه نیروهای مقاومت و جمهوری اسلامی ایران نوشت:حزب الله لبنان درطول سال های گذشته، به وعده هایی که برای اقدامات تلافی جویانه داده، عمل کرده است و اکنون نظامیان در اسرائیل نگران هستند که عکس العمل حزب الله چه نتایجی خواهد داشت.

این تارنما روز یکشنبه دراین گزارش به قلم "پانایوتیس سوتیریس" آورده است:سران رژیم اسرائیل به علت عدم توانایی در تشکیل دولت ائتلافی و نزدیک شدن انتخابات عمومی، حالت تهاجمی گرفته اند تا بتوانند زمینه را برای موفقیت در انتخابات عمومی که سه هفته دیگر برگزار خواهد شد، فراهم آورند.

این گزارش می افزاید: اگر"نتانیاهو" بتواند با اینگونه اقدامات نظرات مردم را جلب کند، از خیلی از مشکلات داخلی، همچون دادگاههایی که در انتظار وی و مشکلات فراوانی که درحال حاضر به علت عدم توانایی در تشکیل دولت ائتلافی برای وی به وجود آمده است، رهایی می یابد و این امر عامل اقدامات تهاجمی اخیر وی در ادعای حمله به مراکز الحشد الشعبی در عراق و حملات دیگر در سوریه و لبنان می باشد.

در این گزارش آمده است:حزب الله لبنان در سال های گذشته، به وعده هایی که برای اقدامات تلافی جویانه می داده، عمل کرده است وبدین ترتیب حملات اخیر هواپیماهای  بدون سرنشین رژیم اسراییل، با واکنش سریع "سید حسن نصرالله" دبیرکل حزب الله روبرو شد و این امر باعث نگرانی مردم و نظامیان اسرائیلی شده که ممکن است در صورت عکس العمل حزب الله نتیجه عکس برای نتانیاهو در انتخابات پیش رو داشته باشد.

تارنمای این می افزاید: اسرائیل نگران توسعه و قدرتمند شدن ایران بوده ولی از ورود به جنگ با ایران خودداری می کرد، زیرا تهران دارای نفوذ گسترده در منطقه می باشد و خود یک قدرت نظامی بزرگی است که با دیگر کشورهای منطقه فرق می کند.

این گزارش ادامه می دهد:شکست اسرائیل برای اولین باردرسال 2006میلادی در مقابل حزب الله باعث گردید که این رژیم به راحتی گذشته به کشورهای همسایه چون لبنان و سوریه لشکر کشی نکند.در همین حال حزب الله لبنان با رد ادعای سران رژیم اسرائیل مبنی بر حمله به مراکز مختلف مرتبط با ایران در سوریه گفته که ما از خون جوانان خود نمی گذریم و به رژیم اسرائیل درسی خواهیم داد که از کرده خود پشیمان شود.

این تارنما ادامه داد: نیروهای مقاومت و ایران درمبارزه با تروریست ها و داعش موفقیت های زیادی کسب کرده و این موفقیت ها باعث افزایش نفوذ و محبوبیت ایران و حزب الله شده است که رژیم اسرائیل از این روند خوشحال نیست و به هرکاری در راستای افزایش تنش در منطقه دست می زند.

 تهاجمات جدیدآمریکا 

 نویسنده این گزارش در ادامه می نویسد: شدت یافتن حملات اسرائیل به علت سیاست های تهاجمی اخیر "دونالد ترامپ" رییس جمهور امریکا بر علیه ایران می باشد.

در این گزارش آمده است: ترامپ بر عکس رییس جمهور پیشین آمریکا( باراک اوباما) تصمیم گرفت، بطور یکجانبه از توافق بین المللی هسته ای خارج  شده و اقداماتی را علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که بخشی از نیروهای مسلح این کشور می باشد بر خلاف قوانین بین المللی انجام داده و فشارهایی را علیه تهران به اجرا بگذارد.

نویسنده این گزارش در ادامه می نویسد: واشنگتن به این نتیجه رسیده که با حمله نظامی نمی تواند دولت ایران را سرنگون کند ، زیرا نیروهای مسلح این کشور دارای تجربه جنگی فراوانی هستند، دست آورد های نظامی ایران چشمگیر بوده است، بنابراین واشنگتن از دستیابی به هدف خود از طریق نظامی ناامید و به اعمال تحریم های شدید بر علیه ایران روی آورده است تا ایران را ضعیف و ملت را ناامید کند، ولی تجربه نشان داده است که اعمال این تحریم ها باعث شده که حس وطن پرستی در ایرانیان افزایش یابد و برای حفظ کیان کشورشان سختی ها را تحمل نمایند و به همین دلیل است که ترامپ تمایل به مذاکره را نیز رها نکرده است.

این گزارش نوشته است: در ایران بر خلاف کشورهای منطقه دمکراسی وجود دارد و این امر از برگزاری انتخابات در کشور نشات می گیرد و محبوبیت مردم و مقبولی را دارا می باشد.

دبیرکل حزب الله لبنان در جریان یک سخنرانی به مناسبت آغاز ماه محرم، تاکید کرد که پاسخ به تجاوز اسرائیل حتمی است و باید صهیونیستها بدانند که زمان و نحوه این پاسخ را فرماندهان میدانی مشخص می کنند.

وی افزود: مقاومت شرایط، زمان و مکان هدف قرار دادن پهپادهای اسرائیلی را در حریم هوایی لبنان انتخاب می کند.

دو فروند پهپاد متجاوز رژیم صهیونیستی یکشنبه گذشته با نقض حریم هوایی لبنان، در جنوب بیروت در منطقه ضاحیه سقوط کردند. پهپاد اول هیچ گونه خسارتی به همراه نداشت، ولی پهپاد دوم که مجهز به بمب بود، به بخشی از ساختمان رسانه ای حزب الله خساراتی وارد کرد.

نصرالله در خصوص تجاوز اخیر پهپادهای صهیونیستی به لبنان گفت: یکی از فرضیه هایی که مطرح است این است که مأموریت پهپادهای اسرائیلی کار گذاشتن بسته های انفجاری بوده است.

به نوشته روزنامه جروزالم پست، مرکز فرماندهی شمال رژیم صهیونیستی از هفته گذشته در آماده باش است . دیروز نیز ارتش این رژیم یک محموله موشکی به این منطقه منتقل کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی همچنین حریم هوایی برای تردد هواپیماها و فرودگاه غیرنظامی در منطقه "کریات شمونا" در شمال سرزمین های اشغالی فلسطین را بسته و نیروی دریایی خود را در حالت آماده باش کامل قرار داده است.

نصرالله در سخنان خود با اشاره به اینکه اسرائیل باید بهای تجاوز پهپادی را بپردازد و همه تهدیدات مقاومت را از پاسخ باز نمی دارد، افزود: قصد داریم دشمن را حیران و سرگردان همان طور که اکنون است، باقی نگه داریم.

ارو

ام**462**

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =