۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۹
کد خبرنگار: 2126
کد خبر: 83460954
۱ نفر

برچسب‌ها

گذر فرهنگ و هنر

مشهد- ایرنا- بازار فروش یک ساله آثار فرهنگی و هنری تحت عنوان "گذر فرهنگ و هنر" توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در مجتمع تجاری آسمان این شهر راه اندازی شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی روز یکشنبه در مراسم گشایش این بازار گفت: یکی از برنامه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی راه اندازی و تاسیس گذرهای فرهنگ و هنر بوده است.

جعفر مروارید افزود: گذر فرهنگ و هنر بستری را در اختیار شهروندان قرار می دهد تا برای دسترسی به آثار هنری و فرهنگی، یک مجموعه منسجم را در اختیار داشته باشند و دچار تشتت و مشکل نشوند.

وی اضافه کرد: خانواده ها می توانند با حضور در گذر فرهنگ و هنر و خرید آثار برجسته و فاخر هنرمندان آن نشاطی که خرید این گونه آثار به همراه دارد را به دست آورند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: راه اندازی گذر فرهنگ و هنر اقدامی ثمربخش در سالی است که به نام "رونق تولید" نام گذاری شده است و گامی در مسیر رونق اقتصاد هنر به شمار می رود و همچنین این بازار طرح ابتکاری استاندار خراسان رضوی با عنوان "مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی" را نیز پوشش می دهد.

مروارید افزود: گذر فرهنگ و هنر، خلق ثروت و گفتمان تولید را در فضای فرهنگی ترویج می دهد و از این طریق نگاه هنر تبدیل به صنعت می شود تا آثار فرهنگی و هنری در سبد خرید کالا توسط شهروندان قرار گیرند و فرهنگ خرید این گونه آثار در کنار خریدهای عمومی در جامعه رواج یابد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اهداف راه اندازی گذر فرهنگ و هنر نشان دادن قدرت فرهنگی و هنری این منطقه به زائران خارجی است تا ضمن معرفی کالاهای ایرانی به آنان، گفتمان خلاقیت و هنر را در قالب یک صنعت فناورانه ثروت ساز در جامعه ترویج دهیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: گذر فرهنگ و هنر به وسعت سه هزار و ۲۰۰ مترمربع شامل ۶۹ واحد تجاری در طبقه دوم مجتمع تجاری آسمان مشهد قرار دارد که هر واحد به صورت رایگان به مدت یک سال در اختیار هنرمندان و فرهنگ دوستان قرار گرفته است.

مروارید اضافه کرد: کسانی که واحدهای تجاری مزبور را در اختیار می گیرند از پرداخت کرایه مغازه معاف هستند و فقط هزینه های جاری مانند برق و آب و سهم خود از شارژ مجتمع را پرداخت می کنند.

۷۴۸۹/۱۹۲۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha