۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۴۴
کد خبرنگار: 2099
کد خبر: 83460922
۰ نفر

برچسب‌ها

وزارت علوم فضای آموزشی در شرق هرمزگان را  توسعه دهد

بندرعباس- ایرنا- وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توسعه فضای آموزشی در استان هرمزگان به ویژه شرق استان را با توجه به روند رو به رشد این مناطق در دستور کار خود قرار دهد .

با توجه به استقرار صنایع مختلف در شرق هرمزگان به ویژه شهرستان جاسک توسعه مراکز آموزشی و رشته های مرتبط با بخش صنعت برای پرورش نیروی انسانی متخصص و ماهر نیاز مهم این منطقه است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان عصر یکشنبه در مراسم بهره برداری از ساختمان دانشکده مهندسی و علوم کاربردی مجتمع آموزش عالی شهرستان میناب که با حضور معاون وزیر علوم برگزار شد، بر حمایت ویژه وزارت علوم از دانشگاه هرمزگان به عنوان دانشگاه مادر استان تاکید کرد.

ایرج حیدری اظهار داشت: پرورش دانشجویان متخصص و ماهر متناسب با نیاز بازار کار شرق هرمزگان به ویژه بخش کشاورزی از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد که نیازمند برنامه ریزی برای تحقق آن است.

وی با اشاره به حمایت مدیریت عالی استان از بخش آموزش عالی هرمزگان، بیان داشت: توسعه مراکز آموزش عالی در استان هرمزگان در سال های اخیر با توجه به روند رشد استان سرعت خوبی داشته و ضروری است این مهم با قوت تداوم یابد.

این مقام مسوول گفت: توسعه رشته های مرتبط با کارآفرینی در مراکز آموزش عالی هرمزگان برای پاسخ گویی به بازار کار استان در دستور کار قرار گیرد.

حیدری تصریح کرد: با توجه به جایگاه ویژه دانشگاه ها ، این مراکز می توانند نقش مهمی در بهبود فضای کسب و کار، تغییر نگاه ها به فرهنگ کار و ایجاد فضای نشاط و امید در جامعه ایفا نمایند.

به گزارش ایرنا، ساختمان دانشکده مهندسی و علوم کاربردی مجتمع آموزش عالی شهرستان میناب با زیربنای۱۲۰۰ متر و اعتباری بیش از ۳۰ میلیارد ریال در دو فضای آموزشی و اداری احداث شده است..

این مجتمع آموزشی عالی دارای دو دانشکده و هشت رشته آموزشی با محوریت حوزه کشاورزی در این شهرستان در حال فعالیت است.

شهرستان میناب در ۹۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

۷۱۹۸/۶۰۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =