اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده توسعه روستاهای قم را درپی داشته است

قم -ایرنا- دهیار روستای میم قم گفت:‌ با اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده روند توسعه و پیشرفت روستاهای قم در وضعیت قابل قبول تری قرار گرفته است.

حمید رضا اسماعیلی روز یکشنبه در نشست صمیمی  استاندار با دهیاران در تالار معصومیه فرمانداری قم افزود:‌ دهیاران بخش کهک سال گذشته بیش از ۱۰۰ پروژه عمرانی با اعتبار ۸ میلیارد تومان را از محل مالیات بر ارزش افزوده و کمک های استانی در سال ۹۷ به سرانجام رسانده اند.

وی اضافه کرد: شرکت های تعاونی دهیاری ها از ظرفیت قابل توجهی در راستای خدمات رسانی به روستائیان برخوردار هستند.
وی گفت: این شرکت ها در چهار حوزه مباحث فنی، رسیدگی به ساخت و سازهای غیرمجاز، رسیدگی های مالی و مدیریت پسماند روستایی مشغول فعالیت هستند.
اسماعیلی اظهار داشت:‌مکانیزه شدن تجهیزات جمع آوری پسماند ، تفکیک و انتقال پسماندها به سایت البرز نیاز مهمی بوده که در تمام روستاهای بخش کهک احساس می شود.
وی عنوان کرد: درآمدزایی و خودکفایی دهیاری ها، به دلیل اهمیت توجه به تقویت زیرساخت های روستایی به سرانجام مطلوبی نرسیده است.
وی گفت:‌در بازنگری طرح های هادی روستائیان باید مشاغلی که زیر مجموعه مباحث زیست محیطی دارند در کنار منازل مسکونی پیش بینی و به مرحله انجام برسد.
روستای میم از توابع بخش کهک ۳۵۴ خانوار و یک هزار و ۱۷۰ تن جمعیت دارد.
همچنین در پایان این نشست صمیمی از ۷ تن از دهیاران برتر استان در چهارمین نمایشگاه ملی روستائیان و عشایر کشور تقدیر شد.
قم با مساحت حدود ۱۱ هزار کیلومتر مربع درحاشیه کویر، در مرکز کشور ایران و در جنوب استان تهران، شمال استان اصفهان، شرق استان مرکزی و غرب استان سمنان واقع شده‌ است.
استان قم دارای یک شهرستان به همین نام و پنج بخش مرکزی، خلجستان، کهک، جعفریه و سلفچگان است.
طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۵، قم دارای ۱۲۷ روستا با جمعیت بالای ۲۰ خانوار است؛ جمعیت ساکن مناطق روستایی این استان بیش از ۵۵ هزار و ۸۶۵ تن است که در قالب ۱۷ هزار و ۳۸۵ خانوار زندگی می‌کنند.

۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =