۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۰
کد خبرنگار: 2784
کد خبر: 83460915
۰ نفر

برچسب‌ها

قطار رفع موانع تولید زنجان در ایستگاه صنعت روی

زنجان- ایرنا- یکصد و بیست و چهارمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان زنجان به ریاست استاندار در محل شرکت میلاد روی در شهرک صنعتی تخصصی روی زنجان برگزار شد.

جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان از زمان حضور فتح‌الله حقیقی در راس مدیریت استان به دستور وی در خارج از استانداری و در محل واحدهای صنعتی و تولیدی تشکیل می‌شود.

روشی که به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، نتایج برگزاری این جلسات در محل واحدهای دارای مشکل، ملموس بوده و تمام مصوباتی که بر عهده دستگاه‌های اجرایی استان بوده، عملیاتی شده و تعداد مصوبات اجرا نشده درون استانی در حد صفر است.

ناصر فغفوری افزود: بیش از ۹۵ درصد مصوبات این کارگروه مرتبط با داخل استان بوده و دلیل عملیاتی شدن مصوبات نیز همین امر است و تا حد امکان تلاش شده تا از ارجاع مسائل به مرکز کشور، خودداری شود و در صورت نیاز نیز توسط مدیریت ارشد استان و از طریق مدیران ملی پیگیری می‌شود.

استاندار زنجان روز یکشنبه پیش از حضور در این جلسه از واحدهای صنعتی ذوب روی سدید، کانه آرایی آریا، تدبیر شیمی حیان، صانع روی و میلاد روی، دیدن کرد و از نزدیک در جریان امور و مشکلات این واحدها قرار گرفت.

حمایت از بخش خصوصی را وظیفه خود می‌دانیم

فتح‌الله حقیقی در ادامه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در محل شرکت میلاد روی با بیان اینکه حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را وظیفه خود می‌دانیم، گفت: تلاش‌ها و اقدامات خوبی در سطح استانی و ملی برای حمایت از بخش خصوصی انجام شده که موافقت با اعطای تسهیلات ۷۰۰ میلیارد تومانی از بانک ملت و اختصاص اعتبار از محل صندوق توسعه ملی از جمله این اقدامات است.

وی افزود: سرمایه‌گذاران به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی مانند رزمنده جنگی هستند و در شرایط کنونی کشور باید آن‌ها را ملاحظه کنیم البته رعایت قانون، الزامی است اما تا حد امکان باید برای تسهیل در امور سرمایه‌گذاران و رفع مشکلات بخش خصوصی تلاش شود.

حقیقی اظهار داشت: سرب و روی، صنعت مهمی بوده و در صورتی که با توجه به اقتضای زمان و شرایط، توجه ویژه‌ای به آن بکنیم بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

استاندار زنجان تصریح کرد: برای رفع مشکل تامین خاک واحدها از معدن انگوران، جلساتی برگزار شده و مصوبه شورای تامین استان نیز ابلاغ شده و در صورتی که این مشکل مرتفع نشود با دعوت از وزیر صنعت، معدن و تجارت دوباره به این موضوع ورود پیدا می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اخلال‌گرانی در بخش خصوصی وجود دارند که به‌رغم تمام حمایت‌ها، تسهیلات و تامین مواد اولیه به تعهدات خود عمل نمی‌کنند که البته تعداد آن‌ها انگشت‌شمار و بسیار معدود است.

مقام عالی دولت در استان زنجان در خصوص انبار پسماند روی در محل دائمی در روستای مرصع، گفت: باید تبعات اجتماعی این موضوع در نظر گرفته شود که برای این منظور، موضوع در شورای تامین استان و شهرستان زنجان مطرح و مصوبه اجرایی برای آن اخذ می‌شود.

وی افزود: برای انتقال پسماند انبار شده فعلی نیز به دلیل وجود اختلاف نظر بین دولت و شرکت مربوطه، شکایتی انجام شده که یا باید منتظر اعلام رای قانون باشیم و یا اینکه طی مذاکره و برگزاری جلسه، حل کنیم.

حقیقی ابراز کرد: تمام عواید حاصل از پسماند فعلی به سود مردم و برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام هزینه خواهد شد.

استاندا زنجان با اشاره به یک حلقه چاه خریداری شده توسط شرکت خدماتی مستقر در شهرک صنعتی تخصصی روی از شرکت آب منطقه‌ای، خاطرنشان کرد: در صورتی که این چاه از نظر کارشناسی، بدون اِشکال باشد باید اجازه برداشت آب از آن به شرکت مذکور داده شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اتفاقات بسیار خوبی در هفته دولت در استان زنجان رخ داد و سه وزیر کابینه و یک مدیرعامل کشوری به زنجان سفر کردند.

حقیقی اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اهداف دعوت از مسئولان کشوری به استان زنجان، مطرح کردن پتانسیل و ظرفیت‌های موجود این استان در سطح ملی است و خوشبختانه به دلیل همین حضور، این ظرفیت‌ها در کشور مطرح شده است.

وی خاطرنشان کرد: استان زنجان به عنوان استانی الگوی کشوری (پایلوت) نقشه راه سرمایه‌گذاری قرار گرفته و دستور آن از هیات دولت اخذ شده است.

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان نیز گفت: شهرک صنعتی تخصصی روی، صادراتی‌ترین شهرک صنعتی در کل کشور بوده و بیش از ۸۰ درصد محصولات تولیدی این شهرک، صادر می‌شود.

ایرج احمدی افزود: سال گذشته ۲۰۰ میلیون دلار از محصولات واحدهای مستقر در این شهرک صنعتی به خارج از کشور صادر شد.

همچنین مدیران عامل چند واحد تولیدی نیز در این جلسه به بیان مشکلات و دیدگاه‌های خود در بخش تولید پرداختند که تامین خاک و مواد اولیه، انتقال کیک‌ها به محل دائمی در روستای مرصع، عملیاتی نشدن برخی مصوبات و کاهش قیمت جهانی شمش روی از جمله این مسائل بود.

به گزارش ایرنا، با تدبیر استاندار زنجان، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان برای بررسی، پیگیری و رفاه حال صنعتگران و تولیدکنندگان در واحدهای تولیدی مورد نظر برگزار می‌شود که تا کنون به تصمیم‌های مناسب و راهگشا منجر شده است.

۹۵۵۶/۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =