مهارت‌آموزی به جوانان برای اشتغال هدف دانشگاه علمی کاربردی است

سمنان- ایرنا- رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان سمنان گفت: آموزش مهارت‌های لازم به جوانان و دانشجویان این استان به منظور کسب اشتغال هدفگذاری اصلی این دانشگاه است.

بهزاد بهرامی نسب روز یکشنبه در نشست خبری در سالن اجتماعات دانشگاه علمی کاربردی در سمنان با حضور معاون کشوری این دانشگاه، افزود: پایش مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور اقدام مطلوبی بود که سبب خارج شدن مراکز غیرمهارتی و غیرکاربردی از گردونه این دانشگاه شد.

وی با بیان اینکه ۲۳ مرکز علمی کاربردی در سمنان وجود داشت، تصریح کرد: بر اساس تصمیم شورای عالی اداری کشور مبنی بر این که دولت باید به وظایف حاکمیتی خود بپردازد، اکنون ۱۰ مرکز علمی کاربردی با مرکزهای دیگر ادغام شد. 

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان سمنان ادامه داد: به جز یک مرکز، دیگر مراکز دانشگاه علمی کاربردی استان سمنان در رتبه بندی و ارزیابی این دانشگاه در سال ۹۷ در سطح سه قرار داشتند.

وی با اشاره به سطح‌بندی سال ‌۹۸ مراکز آموزشی توسط معاونت نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، بیان کرد: ۱۲ مرکز این دانشگاه در سمنان در این سطح‌بندی شرکت کردند که ۱۰ مرکز در سطح ۲ قرار گرفتند.

وی ابراز داشت: طبق سطح بندی دانشگاه جامع علمی کاربردی، مرکز علمی کاربردی شرکت تولیدی شیمیایی کلران به عنوان مرکز برتر کشوری در سطح‌بندی امسال این دانشگاه قرار گرفت.

بهرامی نسب با بیان اینکه سه هزار دانشجو در مراکز علمی کاربردی استان سمنان مشغول به تحصیل هستند، خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد از دانشجویان این مراکز پس از دانش‌آموختگی وارد بازار کار می‌شوند اما هدف این دانشگاه اشتغال ۱۰۰ درصدی این قشر است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان سمنان یادآور شد: ۱۸ هزار دانشجو از بدو فعالیت این دانشگاه در استان سمنان تاکنون دانش‌آموخته شدند.

محسن محمدزاده معاون نظارت و سنجش دانشگاه علمی کاربردی کشور امروز در این نشست خبری حضور داشت. 

استان سمنان حدود ۱۰۰ هزار دانشجو در بیش از ۴۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی دارد.

۹۸۹۱/۶۱۰۳

اخبار مرتبط