۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۸
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 83460904
۰ نفر

برچسب‌ها

شهردار لندن ترامپ را به رهبران نازی تشبیه کرد

تهران - ایرنا - «صادق خان» شهردار لندن که بارها «دونالد ترامپ» را به خاطر رویکردهای زیست محیطی و دیدگاه های افراط گرایانه مورد انتقاد قرار داده، به تازگی او را به رهبران نازی تشبیه کرده است.

به گزارش روز یکشنبه رسانه های انگلیسی، شهردار لندن که خود نیز همواره در معرض اتهامات رئیس جمهوری آمریکا بوده، ترامپ و «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس را به عنوان رهبران «راست افراطی» توصیف و به شباهت آنها به رهبران نازی اشاره کرده است.

شهردار لندن با نگارش مطلبی که در نشریه «آبزرور» انتشار یافته، ترامپ را «نماینده ناسیونالیسم سفیدپوست» توصیف و ادعا کرده که او الهام بخش جانسون بوده است.

صادق خان گفت: شهرت ترامپ و جانسون نشان می دهد که «درس عبرت جنگ جهانی دوم» در معرض خطر فراموشی قرار دارد.

وی افزود: حمایت از دموکراسی در جهان غرب، ظاهرا به طرز بی سابقه ای کاهش یافته است.

صادق خان در این مطلب تصریح کرده است: برای اولین بار در ۷۰ سال گذشته به نظر می رسد که درس های جنگ جهانی دوم در معرض فراموش شدن و بدتر از آن بازنویسی است.

وی افزود: اتحادیه اروپا و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) که نقش کلیدی در جلوگیری از بروز جنگ جهانی خونین دیگری داشته اند، اکنون با حملات بی سابقه ای مواجه هستند و این حملات اغلب از سوی رهبران کشورهایی انجام می شود که به ایجاد دو نهاد کمک کرده اند.

صادق خان که در سال ۲۰۱۶ به عنوان شهردار لندن جانشین بوریس جانسون شد و در این مطلب تاکید دارد که نفوذ «نایجل فاراژ» رهبر سابق حزب استقلال انگلیس (یوکیپ) اعضای حزب محافظه کار را تحت فشار قرار داده تا گرایشات «راست گرایانه تر، مخالف اصول آزادی و غیر قابل تحمل تری» را اتخاذ کنند.

شهردار لندن درباره جانسون گفت: تصمیم جانسون برای تعلیق پارلمان تا دو هفته قبل از برگزیت در ۳۱ اکتبر نشان می دهد که نخست وزیر «پارلمان و دموکراسی ما» را تحقیر کرده است.  

ترامپ پیشتر گفته بود صادق خان به جای تمرکز  بر رئیس جمهوری آمریکا بر جرم و جنایت در لندن تمرکز کند.

او در چند رشته  توئیت درباره «د بلاسیو» شهردار نیویورک نوشته بود، خان مرا به یاد شهردار «احمق و بی کفایت مان» در نیویورک می اندازد.

در مقابل، صادق خان در اظهاراتی سخنان ترامپ در جمع هوادارانش را با زبان «فاشیست های قرن بیست ویکم» مقایسه کرد.

وی در آستانه سفر ترامپ به لندن گفته بود: ترامپ  یکی از نمونه های آشکار از تهدید رو به رشد جهانی است. راست افراطی در حال حاضر در سراسر جهان محبوبیت یافته و حقوق و آزادی ها و ارزش های سخت ما را تهدید می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =