۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۰
کد خبرنگار: 2181
کد خبر: 83460865
۰ نفر

برچسب‌ها

برگزاری احتمالی مسابقات کشتی جام تختی در کرمانشاه

کرمانشاه- ایرنا - رئیس هیات کشتی استان کرمانشاه، از بالا بودن احتمال برگزاری رقابت های جام جهان پهلوان تختی برای دومین سال متوالی در کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدحسین محبی روز یکشنبه در نشستی خبری با اصحاب رسانه که در محل خانه کشتی کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: رایزنی های لازم در خصوص برگزاری مسابقات جام تختی در کرمانشاه با مسئولان فدراسیون به عمل آمده و آنها تمایل خود را برای این میزبانی اعلام کرده اند.

وی ادامه داد: هرچند پیش از این به دنبال برگزاری مسابقات جام باشگاه های جهان بودیم اما با توجه به هزینه های بالای این رقابت ها و موفق نشدن در جذب اسپانسر نتوانستیم این رقابت ها را میزبانی کنیم.

محبی تصریح کرد: کرمانشاه در سال های اخیر نشان داده که توان میزبانی مهمترین رویدادهای ورزشی در سطح جهانی را نیز دارد، کمااینکه بارها این اتفاق در کشتی رخ داده است.

رئیس هیات کشتی استان کرمانشاه در ادامه به حضور بهمن تیموری و یدالله محبی در ترکیب تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی قزاقستان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه پس از سال ها بازهم شاهد چنین موفقیتی هستیم و می بینیم که کشتی گیرانمان در مهمترین رویدادهای جهانی در ترکیب تیم کشورمان قرار می گیرند.

وی گفت: مسابقات جهانی که حکم انتخابی المپیک را نیز دارد در واقع مهمترین رویداد کشتی جهان و یکی از مهیج ترین رقابت های ورزشی است که در سراسر جهان بیننده های زیادی دارد.

محبی تصریح کرد: البته احتمال عضویت یدالله محبی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز وجود دارد و اگر این اتفاق رخ دهد شانس مدال آوری کشتی گیران کرمانشاهی در این رویداد مهم جهانی افزایش می یابد.

رئیس هیات کشتی کرمانشاه همچنین با اشاره به وضعیت نه چندان مطلوب کشتی استان در رده های پایه، گفت: متاسفانه در این رده ها جایگاهی در کشور نداریم، از این رو به دنبال تقویت رده های سنی پایه مثل نونهالان و نوجوانان هستیم.

وی افزود: سالن های کشتی کرمانشاه به صورت رایگان در اختیار جوانان و علاقه مندان به کشتی قرار دارد و مربیان خوبی هم در حال آموزش دادن آن ها هستند تا آینده کشتی کرمانشاه تامین شود.

محبی در پایان از تلاش های استاندار کرمانشاه برای رونق کشتی استان و حمایت های همه جانبه وی از برنامه های هیات قدردانی کرد.

شرکت های پتروشیمی تمایلی برای حضور در عرصه ورزش ندارند

نایب رئیس هیات کشتی استان کرمانشاه نیز در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا که در خصوص جذب اسپانسر گفت: برای این کار تلاش زیادی صورت گرفته که بخش اعظم آن مذاکره با شرکت های پتروشیمی بود اما متاسفانه آن ها به رغم توان مالی خوبی که دارند از این کار امتناع می ورزند.

جهانبخش شکری تصریح کرد: عموما صنایع استان به دلیل مشکلات اقتصادی که دارند تمالی به سرمایه گذاری در ورزش از خود نشان نمی دهند و همین موضوع باعث شده تا در بسیاری مواقع نتوانیم برنامه های هیات را به خوبی عملیاتی کنیم.

وی گفت: کرمانشاه استعداد و توان زیادی در کشتی دارد و اگر اسپانسری جذب شود می توان کارهای بزرگی انجام داد.

۷۴۵۸/۸۰۶۶

برچسب‌ها