۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۹
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 83460836
۰ نفر

برچسب‌ها

بهره برداری ۱۰ ایستگاه باران سنجی در همدان

همدان - ایرنا- مدیرکل هواشناسی همدان گفت: ۱۰ ایستگاه باران سنج خودکار تا ۲ ماه آینده در این استان بهره برداری می شود.

سعید باقری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با یادآوری اینکه ۱۴ ایستگاه باران سنجی خودکار سال گذشته احداث و بهره برداری شد افزود: ایستگاه هواشناسی شیرین سو کبودراهنگ به تازگی بهره برداری شد و ایستگاه گنجنامه و دانشکده کشاورزی نیز در دست اقدام بوده و تا سه هفته دیگر به صورت آزمایشی بهره برداری می شوند.

وی اضافه کرد: یکی از وظایف هواشناسی پیش از وقوع بحران اطلاع رسانی به موقع برای مدیریت بحران است و برای تحقق این خواسته نیازمند ایستگاه هواشناسی خودکار هستیم که در صورت تامین اعتبار سه ایستگاه هواشناسی قهورد، کرفس و اشتران تکمیل می شوند.

مدیرکل هواشناسی همدان درباره وضعیت بارندگی در این استان بیان کرد: میزان بارندگی امسال نسبت به بلند مدت ۶۴ درصد و نسبت به سال گذشته ۵۴ درصد افزایش داشته و بیشترین بارندگی مربوط به شهرستان نهاوند با ۷۸۳ میلیمتر است.

باقری گفت: از نظر دما میانگین دمای هوای استان همدان از اول سال زراعی تاکنون حدود چهار دهم درجه افزایش داشته است که این آمار با میانگین کشوری برابر است.

وی با بیان اینکه فصل تابستان امسال یک درجه دمای هوا گرمتر شده اظهار داشت: وضعیت بارندگی تا آبان ماه امسال تا حد نرمال پیش بینی شده اما از نظر دما افزایش را در پیش خواهیم داشت.

۷۵۲۶/۲۰۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =