بازگشت دانشگاه جامع علمی کاربردی به رسالت خود در تربیت نیروی ماهر

سمنان- ایرنا- معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: این دانشگاه با حذف مراکز غیرمهارتی به دنبال تحقق رسالت اصلی خود یعنی تربیت نیروی ماهر برای رفع مشکلات اشتغال در کشور است.

محسن محمدزاده روز یکشنبه در نشست خبری در سالن اجتماعات دانشگاه علمی کاربردی استان سمنان افزود: نگاه و رویکردهای گذشته که تنها منوط به کمیت بود، موجودیت دانشگاه علمی کاربردی را به مخاطره انداخته بود.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی و کاربردی یادآور شد: امروز مشکل اساسی کشور در بخش اشتغال است و این دانشگاه هم رسالت خود را تامین نیروی ماهر می داند و در این را تلاش می کند.

وی با تاکید بر توسعه کیفی فعالیت مراکز زیر پوشش دانشگاه علمی و کاربردی، تصریح کرد: در ۲۶ سال گذشته این دانشگاه از نظر کمیت رشد بسیاری یافته و در این مسیر فراز و نشیب بسیاری را طی کرده است.

محمدزاده بیان کرد: با مشارکت مراکز آموزش علمی­ کاربردی و واحدهای استانی دانشگاه، سطح‌بندی سال ۹۸ مراکز آموزشی، توسط معاونت نظارت و سنجش انجام شد.

وی تصریح کرد: در فرآیند این سطح بندی، ۲۳۰ مرکز در سطح ۲ (پیوست) قرار گرفتند که در سال گذشته تنها ۲۰ مرکز در این شاخص قرار داشتند.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: سطوح تعیین شده نشان از وضعیت جاری هر یک از مراکز آموزشی دارد و در تسهیل روند انتخاب متقاصیان ورود به دانشگاه علمی کاربردی موثر است.

محمدزاده با اشاره به معرفی ۲۶ مرکز برتر استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی، خاطرنشان کرد: ۱۰ مرکز برتر کشوری امسال انتخاب شدند که مرکز علمی کاربردی کلران سمنان جزو آن‌ها است.

وی با بیان اینکه براساس مصوبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، فعالیت برخی از مراکز دانشگاه علمی کاربردی متوقف شد، اضافه کرد: سال گذشته ۵۰۲ مرکز در مهرماه پذیرش دانشجو داشتند اما امسال این میزان به ۵۰۳ مرکز با بیش از پنج هزار کد رشته محل رسید.

محمدزاده ابراز داشت: بیش از ۹۵ درصد از مراکز علمی کاربردی در حال حاضر با رئیس یا سرپرست قانونی اداره می‌شوند.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی و کاربردی با تاکید بر اینکه ۴۰ درصد از برنامه‌های جامع علمی-کاربردی به روز شد، اضافه کرد: تمام مراکز این دانشگاه تحت نظارت هستند و باید براساس قوانین موجود فعالیت کنند.

۹۸۹۱/۶۱۰۳

اخبار مرتبط