تفاهم‌نامه همکاری بین ۲ مرکز نخبه پرور کشور

کرج - ایرنا - پژوهشگاه مواد و انرژی ایران و مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان کشور تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند.

این تفاهم‌نامه به‌ منظور گسترش همکاری‌های علمی- تحقیقاتی و پژوهشی و بهره‌مندی از امکانات آموزشی، پژوهشی و تجهیزاتی پژوهشگاه مواد و انرژی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در فرآیند اجرایی شدن المپیاد پژوهشی دانش‌آموزی کشور روز یکشنبه به امضای دکتر علیرضا خاوندی رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی و دکتر فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان رسید.

 تفاهم‌نامه مذکور با محوریت مشارکت در برگزاری المپیاد پژوهشی دانش‌آموزی در ۲ بخش محیط‌زیست و انرژی منعقد شده است.

رئیس پژوهشگاه مواد وانرژی کشور گفت: دراین تفاهم‌نامه پژوهشگاه مواد و انرژی معرفی محورهای اصلی در حوزه انرژی و محیط‌زیست، داوری طرح‌ها و مقالات ارائه شده دانش‌آموزی توسط کمیته‌های تخصصی اعضای هیات‌علمی پژوهشگاه، پشتیبانی عملی و تحقیقاتی با استفاده از امکانات آزمایشگاهی  برای مقالات برگزیده، چاپ مقالات برگزیده در نشریه علمی « جی . آر.یی .یی » JREE و تأمین سالن برگزاری آیین اهدای جوایز نهایی به دانش آموزان را برعهده دارد.

دکتر علیرضا خاوندی در گفت وگو با ایرنا افزود: مدت اعتبار این تفاهم‌نامه که در هفت ماده و ۲ نسخه به امضای طرفین رسیده، از تاریخ امضاء، سه سال می‌باشد و در صورت توافق کتبی طرفین، تمدید آن بلامانع است.

المپیاد پژوهشی دانش آموزی در بخش محیط زیست و انرژی  قرار است برای نخستین بار در ایران برگزار شود.

پژوهشگاه مواد و انرژی دارای چهار پژوهشکده انرژی، سرامیک، نیمه هادی ها، فناوری نانو و مواد پیشرفته است.

تاکنون ۶۰۰ پروژه بزرگ و کوچک تحقیقاتی در زمینه مواد و انرژی در پژوهشگاه مواد و انرژی به سرانجام رسیده است.

محققان این پژوهشگاه تاکنون اختراعات زیادی در سطح جهانی ، منطقه و کشور به ثبت رسانده که بخشی از این دستاوردها تجاری سازی شده است.

آبگرمکن خورشیدی و آب شیرین کن نمونه هایی از اختراعات محققان این پژوهشگاه است.

پژوهشگاه مواد و انرژی وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات وفناوری در مشکین دشت فردیس استان البرز مسقر است.

۷۴۱۳/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =