نخستین دوره مسابقات کتابت قرآن کریم برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه خوشنویسی از مقدس ترین هنرهای اسلامی به شمار می رود، گفت: با توجه به اهمیت ترویج مفاهیم کتاب آسمانی، نخستین دوره مسابقه ملی کتابت قرآن کریم در حاشیه مسابقات سراسری قرآن در اصفهان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید مصطفی حسینی روز یکشنبه در نشست خبری اولین دوره مسابقات ملی کتابت قرآن کریم ضمن تسلیت به مناسبت ایام محرم، افزود: از صدر اسلام تاکنون موضوع خوشنویسی در دست مسلمانان قرار گرفته و این هنر از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است.

وی تصریح کرد: از روز عید غدیر فراخوان شرکت در نخستین دوره مسابقه ملی کتابت قرآن کریم برای جذب مخاطبان اعلام شد که تاکنون از استقبال خوبی برخوردار بوده است.

به گفته حسینی، از بیستم مهرماه جاری کار داوری روی آثار رسیده آغاز خواهد شد که در مجموع تعداد ۲۰ اثر برای راهیابی به مرحله نهایی انتخاب می شوند که در دهم مهرماه در حاشیه برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۱۰ جایزه تقدیری ۲۰ میلیون ریالی نیز به دیگر شرکت کنندگان اهدا می شود، اظهار داشت: مسابقات یادشده در دو رشته کتابت فاخر و کاتبان جوان برگزار می شود که به نفر اول این مسابقات ۱۵، نفر دوم هشت و نفر سوم پنج میلیون تومان اهدا خواهد شد.

حجت الاسلام والمسملین سید محمد حسین نواب مدیر مدرسه اسلامی هنر نیز در ادامه این نشست گفت: احیای هنرهای اسلامی از وظایف ما است زیرا یکی از شاخص ترین هنرها خوشنویسی به عنوان مقدس ترین هنر در خدمت قرآن کریم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =