۲ هزار مبلغ دینی به مناطق مختلف آذربایجان‌غربی اعزام می‌شوند

ارومیه- ایرنا- مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با ایام عزاداری سیدالشهدا (ع) و با هدف تبیین نهضت عاشورا، ۲ هزار مبلغ دینی به مناطق مختلف استان اعزام می‌شوند.

 حجت‌الاسلام محمد داداش‌زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روحانیان اعزامی به مناطق شهری و روستایی استان اقدام به تبیین و تبلیغ قیام عاشورا به عزاداران حسینی خواهند کرد.
 وی با بیان اینکه همایش‌ها و جلساتی با عنوان طلایه‌داران تبلیغ در سطح استان نیز برگزار می‌شود گفت: برای اینکه مبلغان دینی به شکل بهتری به تبلیغ مباحث دینی بپردازند این همایش در شهرهای مختلف استان برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: تاکنون یک هزار و ۳۰۰ روحانی در سامانه اعزام مبلغ در استان ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۷۰ نفر مبلغه و یکهزار و ۱۳۰ نیز مبلغ هستند.

وی با اشاره به اینکه تلاش شده مبلغان در سراسر استان حضور یافته و زمینه بهتری برای آشنایی اقشار مختلف مردم با سیره اهل بیت فراهم شود افزود: تاکنون یکهزار نفر در کارگاه‌های آموزشی عملیات محرم حضور یافته‌اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه ماه محرم فرصتی مناسب برای تبیین ابعاد مختلف قیام امام حسین (ع) است گفت: در این فرصت باید با تمام توان و با بهره‌گیری از بهترین امکانات سعی کنیم فلسفه این قیام تاریخی را به نسل جدید منتقل کنیم.

حجت‌الاسلام داداش زاده بیان کرد: ضروری است علما و مبلغان دینی با داشتن مطالعه کافی، وقایع کربلا را در ایام ماه محرم برای مردم بازگو کنند.

وی با بیان اینکه ۲ هزار و ۷۰ هیات مذهبی در سطح استان در حال فعالیت بوده و در ماه محرم با برگزاری آیین‌های عزاداری در تبیین فلسفه قیام عاشورا تلاش خواهند کرد اظهار داشت: از این تعداد یکهزار و ۶۰۰ هیات مذهبی دارای مجوز است.

سال گذشته نیز ۲ هزار مبلغ به مناطق مختلف آذربایجان‌غربیدر ایام محرم  اعزام شده بودند.

۸۱۳۵/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =