۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۸
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 83460705
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۷۵ هکتار از مراتع همدان در آتش سوخت

همدان- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان گفت: با توجه به بارش های فروردین ماه و افزایش پوشش گیاهی، ۱۷۵ هکتار از مراتع این استان امسال تاکنون طعمه حریق شده است.

اسفندیار خزائی روز یکشنبه در نشست اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان همدان بیان کرد: در این راستا ۶۹ فقره آتش سوزی به وسعت ۱۷۵ هکتار در اراضی منابع طبیعی این استان رخ داد که به طور متوسط شامل روزی یک فقره آتش سوزی به وسعت ۲.۲ هکتار می شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان اظهار داشت: این استان از نظر وسعت و تعداد آتش سوزی مراتع جزو استان های میانی کشور است که این وضعیت خطر پذیری منابع طبیعی را گوشزد می کند.

خزائی با عنوان اینکه حریق و کنترل آتش سوزی ها یکی از مولفه ها مهم در مدیریت بحران به شمار می رود ابراز امیدواری کرد: از محل اعتبارات مدیریت بحران رقمی برای خرید دستگاه دمنده و آتش کوب موتوری اختصاص یابد.

وی اضافه کرد: فرمانداری های دیگر استان اقدام به خرید این دستگاه ها از محل منابع مدیریت بحران کرده و آنها را در اختیار منابع طبیعی قرار داده اند.

خزائی گفت: ۲۲ هزار سازه بزرگ و کوچک در استان همدان وجود دارد و امسال نیز ۲ بند خاکی در فامنین و حمزه لو سفلی از محل اعتبارات استانی در حال اجرا است.

۷۵۲۶/۲۰۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =