قایقرانان دختر سیستان و بلوچستان در رقابت‌های کشوری حضور یافتند

زاهدان- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: تیم سه نفره قایقرانی دختران این استان در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور با اقتدار حضور یافتند.

ادهم‌کرد زابلی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رقابت‌های قایقرانی «اسلالوم» رشته «کانو»دختران از نهم تا یازدهم شهریور در قزوین درحال برگزاری است.

وی ادامه داد: متینا ریگی، نیایش اسماعیلی و یمنا پاد اعضای تیم اعزامی سیستان و بلوچستان در این دوره از رقابت‌ها را تشکیل می‌دهند.

مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۷۰۰ ورزشکار نونهال و نوجوان دختر و پسر این استان در دومین دوره از رقابت‌های استعدادهای برتر ورزشی کشور شرکت کرده‌اند.

وی ادامه داد: ۶۰۰ ورزشکار از سیستان و بلوچستان سال گذشته در نخستین دور رقابت‌های المپیاد استعدادهای برتر کشور شرکتکه موفق به کسب ۹ مدال طلا، چهار نقره و ۱۹ برنز در رشته‌های مختلف ورزشی شدند.

کرد گفت: ۴۰ ورزشکار سیستان و بلوچستان بعد از کسب موفقیت در نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر ۱۲ تا ۱۵ سال کشور به اردوی تیم ملی دعوت شدند که در تاریخ ورزش این نقطه از ایران اسلامی بی سابقه است.
وی با اشاره به جهش در جذب ورزشکاران افزود:هم اینک ۴۶ هزار ورزشکار سازمان یافته در قالب بیش از ۵۰ هیات استانی و ۵۰۰ هیات شهرستانی در این استان مشغول فعالیت هستند.

۷۳۱۶**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =