اجرای ۲۰ درصد طرح‌های ستاد بازآفرینی آذربایجان‌غربی در بوکان

مهاباد- ایرنا- سرپرست فرمانداری بوکان گفت: ۲۰ درصد از مجموع طرح‌های ستاد بازآفرینی آذربایجان‌غربی در این شهرستان اجرا شده است.

«لقمان خسروپور» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: بوکان نخستین شهر آذربایجان‌غربی در اجرای طرح‌های بازآفرینی بوده و توانسته است ۲۰ درصد از اعتبارات استانی ستاد بازآفرینی استان را جذب کند.

وی پیشتازی بوکان در جذب اعتبارات ستاد بازآفرینی و اجرای پروژه های آن را نتیجه فعالیت خوب ستاد بازآفرینی این شهرستان عنوان کرد و افزود: ستاد بازآفرینی این شهرستان اقدامات ارزشمندی را در این زمینه انجام داده است که احداث خانه محله کوی اندیشه، مرکز سلامت امیرآباد، بوستان بانوان و بتن‌ریزی معابر منطقه امیرآباد مهم‌ترین این پروژه‌ها است.

وی اضافه کرد: این موفقیت ناشی از همدلی مجموعه مدیران این شهرستان است و امید است در سال جاری نیز شاهد شتاب بیشتری در اجرای طرح‌های ستاد بازآفرینی در این شهرستان بود.

وی با بیان اینکه شهرستان بوکان دارای مناطق محروم و سکونت‌گاه‌های غیررسمی گسترده‌ای است بیان کرد: چهار منطقه شهر بوکان از کمترین خدمات شهری برخوردار هستند و علاوه براین مناطق ۱۱ روستای حریم شهر بوکان نیز دارای شرایط نامناسب خدماتی هستند.

خسروپور ادامه داد: رویکرد دولت تدبیر و امید در چارچوب اجرای «طرح بازآفرینی شهری» حمایت از بازسازی و نوسازی محلات فرسوده است که خوشبختانه با شتاب خوبی در حال اجرا است.

وی گفت: توسعه امکانات و خدمات روبنایی و عمومی، تهیه برنامه‌های بازآفرینی شهری و محله‌ای، ارتقای زیرساخت‌های شهری در محله‌ها، بهسازی فضاهای شهری و محله‌ای، توانمندسازی اقتصادی و ظرفیت‌سازی اجتماعی و نهادی از مهمترین محورهای فعالیت‌های ستادبازآفرینی این شهرستان است. 

بوکان به عنوان پایلوت طرح تحقیقاتی سکونتگاه‌های غیررسمی کشور نیز انتخاب شده است؛ این شهرستان پس از کرج دومین شهر مهاجرپذیر کشور به شمار می‌رود.

هم‌اکنون ۲۵۰ طرح بازآفرینی شهری در هفت شهرستان شامل ارومیه، خوی، میاندوآب، مهاباد، بوکان، سردشت و پیرانشهر تعریف شده است.

اجرای طرح بازآفرینی شهری امید از ۱۹ بهمن سال گذشته در سی و نهمین نشست ستاد ملی بازآفرینی شهری با حضور رییس جمهوری اسلامی ایران در وزارت راه و شهرسازی کلید خورد؛ در این طرح برنامه نوسازی بافت‌های فرسوده توسط بخش خصوصی با تسهیل‌گری دولت اجرا می‌شود. 
برای بازآفرینی شهری در آذربایجان‌غربی هشت هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال از این مبلغ توسط شرکت بازآفرینی شهری تامین می‌شود. 

۷۵۱۰/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =