سرمربی تیم ملی فوتبال هنگ‌کنگ: ایران یک تیم ششدانگ است

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی فوتبال هنگ‌کنگ در مصاحبه با تارنمای رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا اظهار داشت: بخت با ما یار نبود و به قرعه سختی برخوردیم. ایران چالشی بزرگ است و دیدار با این تیم می‌تواند مغز بازیکنان ما را روشن و خاموش کند، آنها یک تیم ششدانگ هستند.

هنگ‌کنگ رقابت خود را در دور دوم مرحله انتخابی جام جهانی 2022 قطر را با دیدار مقابل کامبوج آغاز می‌کند و در ادامه کار خود در گروه سوم، پنج روز بعد، از تیم ملی ایران که لقب صدرنشین سید اول انتخابی جام جهانی را دارد، پذیرایی خواهد کرد؛ دیداری سخت در هنگ‌کنگ که برای میزبان، آغازی دشوار را رقم خواهد زد.

در این گروه بحرین و عراق نیز حضور دارند که پنجشنبه هفته جاری به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

در این بین، «میکسو پاتِلاینن» در این مصاحبه اظهار داشت: بخت با ما یار نبود و به گروهی بسیار سخت برخوردیم اما من نیمه پر لیوان را می‌بینم. آنچه می‌خواهم اینجا انجام دهم جوانگرایی در تیم است؛ دوست دارم میانگین سنی تیم را به شکلی چشمگیر کاهش دهم اما اینکه با چه سرعتی چنین امری امکان‌پذیر باشد موضوع دیگری است اما به طور متناوب در تیم از جوان‌ها استفاده می‌کنم و امیدوارم با تکرار این کار به مجرب شدن آنان کمک کنم.

پاتلاینن که آوریل سال جاری و بدنبال جدایی «گری وایت» هدایت هنگ‌کنگ را برعهده گرفت در حالی تیمش را پنجشنبه هفته جاری به میدان نبرد می‌فرستد که به خوبی از گول‌زننده بودن دیدار افتتاحیه مقابل حریف جنوب شرق آسیا آگاه است.

وی در این خصوص اظهار داشت: بازی خارج از خانه مقابل کامبوج به هیچ عنوان آسان نیست. آنها مدت کوتاهی است که در کنار یکدیگر بازی می‌کنند اما به خوبی توپ را ما بین خودشان رد و بدل کرده و به معنای واقعی مجموعه خوبی هستند. بنابراین این بازی هم به نوبه خود آزمونی برای ما است درست همانطور که بازی بعدی مقابل ایران، عراق و بحرین برای ما آزمون است؛ مشتاقانه در انتظار دیدارهای سخت هستم و به آینده چشم دوخته‌ام.

تنها پنج روز پس از تقابل با کامبوج، هنگ‌کنگ باید مسوولیت طاقت فرسای مصاف با ایران را به دوش بکشد، تیمی که با توجه به جایگاه آن به عنوان صدرنشین سید اول انتخابی در حالی به شرق آسیا وارد خواهد شد که به دلیل بازی نکردن در روز افتتاحیه، زمان بیشتری برای آماده‌سازی دارد.

با این حال، پاتلاینن احتمال به رعشه افتادن تیمش را از فکر قرار گرفتن در برابر تیمی که به هر 2 دوره اخیر جام جهانی راه یافته و پس از آمدن «مارک ویلموتس» همچنان تهدیدی جدیدی محسوب می‌شود، رد کرد.

وی در این خصوص تاکید کرد: می‌دانیم که ایران روز پنجم سپتامبر بازی دارد یا نه اما آنها حریف بسیار خوبی هستند؛ چالشی بزرگ در انتظار ما است. آنها بلند قامت، قدرتمند، سریع و تکنیکی بوده و از لحاظ تاکتیکی بسیار خوب هستند؛ آنها همه ملزومات را در اختیار دارند.

مرد فنلاندی افزود: تعجبی ندارد که آنها برترین تیم آسیایی در رنکینگ فیفا باشند اما این چالش برای ما متفاوت است. آدم بسیار مثبتی هستم و می‌خواهم داستان را طور دیگری ببنیم؛ 2 بازی متفاوت پیش‌رو داریم و فکر می‌کنم این موضوع برای ما خوب باشد چرا که می‌توانیم ذهن بازیکنان را تر و تازه کنیم.

سرمربی هنگ کنگ در پایان خاطرنشان کرد: ایران حریفی کاملا متفاوت با طرز تفکری کاملا متفاوت است و فکر می‌کنم برای ذهن بازیکنان خوب باشد. آنها می‌توانند مغزشان را خاموش و روشن کنند و برای چالش‌های بعدی متمرکز شوند؛ ایران چالشی غول‌پیکر است اما در عین حال ما می‌توانیم از مواجهه با آنها تجریبات فوق العاده‌ای کسب کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =