حامیان یتیمان فارس ۳۲۶ میلیارد ریال به آنان کمک کردند

شیراز-ایرنا- حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در فارس ۳۲۶ میلیارد و ۹۲ میلیون و ۵۴۷ هزار و ۷۹۶ ریال در ۵ ماه امسال به فرزندان معنوی خود کمک کردند.

مدیر کل کمیته امداد فارس یکشنبه در این باره گفت:در حال حاضر ۶۵ هزار و ۴۵۳ نفر حامی در استان وجود دارد که از این تعداد، ۴۲ هزار و ۱۰۷ نفر حامی ایتام و مابقی حامی فرزندان محسنین هستند که حمایت از ۲۳ هزار و ۵۰۳ فرزند معنوی خود را بر عهده دارند.

محمد بذرافشان عنوان کرد: در طرح اکرام ایتام و محسنین، حامیان ایتام میزان ۲۲۰ میلیارد و ۶۰۹ میلیون و ۹۳۲ هزار و ۵۵۸ ریال و حامیان محسنین نیز ۱۰۵ میلیارد و ۴۸۲ میلیون و ۶۱۵ هزار و ۲۳۸ ریال به فرزندان معنوی خود کمک کردند.

بذرافشان میانگین سرانه دریافتی فرزندان ایتام و محسنین را در مدت یاد شده ۲ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۹۰۱ ریال اعلام کرد و افزود: در این مدت میزان سرانه پرداختی هر حامی ۸۶۸ هزار و ۲۰۳ ریال بوده است و درآمد کل طرح اکرام نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲۲ درصد افزایش داشته است.

فرزندان محسنین شامل کودکان و نوجوانانی می شود که پدر دارند اما پدر آنها یا از کار افتاده و یا در زندان به سر می برد و در مجموع در حال حاضر حمایت مالی از آنها نمی شود.

۹۸۷۳ /۱۸۷۶