۲۸۰ راه دسترسی ناایمن در سمنان مسدود شد

سمنان- ایرنا- معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان گفت: ۲۸۰ راه دسترسی ناایمن و غیرمجاز در پنج ماه گذشته در استان مسدود شد.

محمدرضا عرب‌احمدی روز یکشنبه به خبرنگاران در سمنان اظهار داشت: حفظ و حراست از حریم راه‌ها و جلوگیری از بروز سوانح رانندگی و افزایش ضریب ایمنی به استناد تبصره یک ماده ۶ اصلاح قانون ایمنی راه‌ها و راه ‌آهن یکی از وظایف اصلی بخش راهداری است.

وی خاطر نشان کرد: رعایت نکات ایمنی در جاده‌ها به لحاظ فراهم کردن شرایط سفر ایمن و مناسب برای مسافران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، راه‌های ناایمن برای رفع آثار تجاوز به حریم توسط بخش راهداری اداره‌های شهرستانی استان مسدود شد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان با بیان اینکه کسانی که قصد احداث هرگونه راه دسترسی در حریم راه را دارند باید مجوزهای لازم را از اداره‌های مرتبط دریافت کنند، افزود : ایمن‌سازی راه‌های دسترسی به محورهای ارتباطی به منظور هدایت و کنترل مناسب وسایل نقلیه و کاهش تصادف‌ها ضروری است.

یکهزار و ۹۰۰ کیلومتر راه اصلی ، آزاد راه ، فرعی و روستایی تحت پوشش اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سمنان است.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط