دومین حضور بین‌المللی «دوچ» مشهدی‌عباس در اوکراین

تهران-ایرنا- فیلم سینمایی «دوچ» به کارگردانی امیر مشهدی‌عباس دومین حضور بین‌المللی خود را در بخش مسابقه جشنواره اوکراینی دشی یتکو DYTIATKO تجربه می‌کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فیلم ۸۸ دقیقه‌ای دوچ در بخش مسابقه فیلم بلند برای کودکان جشنواره اوکراینی «دشی یتکو» با ۱۵ فیلم دیگر از کشورهای آلمان، بلاروس، سنگاپور، استونی، هلند، روسیه، اوکراین، فنلاند و ازبکستان به رقابت خواهد پرداخت.

دهمین جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای کودکان «دشی یتکو» DYTIATKO از ۱۳ تا ۱۶ شهریور ۱۳۹۸ (۴ تا ۷ سپتامبر ۲۰۱۹) در شهر خارکف کشور اوکراین برگزار می‌شود.

این جشنواره در بخش رقابتی خود شامل بهترین فیلم «بلند»، «مستند»، «برنامه تلویزیونی»، «انیمیشن» و «موزیکال» ساخته شده از سوی استودیو کودکان، بهترین برنامه تلویزیونی و بهترین فیلم «بلند»، «کوتاه» و «انیمیشن» برای کودکان است.

هدف از برگزاری این جشنواره کشف و حمایت از فیلم‌های کودک و کودکان با استعداد است. بهبود سطح حرفه‌ای تولیدات تلویزیونی با محوریت مخاطب کودک، رشد شخصیت خلاق، به وجود آوردن موقعیت اخلاقی و فعال مدنی، عشق به سرزمین بومی را از دیگر اهداف این جشنواره می‌توان برشمرد.

این رویداد هنری شامل کارگاه‌های آموزشی، سمینار و برنامه‌های هنری ملاقات با هنرمندان، نمایش فیلم‌ها و جلسه‌های بحث و گفت‌وگو در مورد آثار راه یافته در بخش مسابقه و برنامه‌های متنوع دیگر است.

فیلم سینمایی «دوچ» از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری در سال ۱۳۹۷ است که در سی‌ویکمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان جوایزی را از آن خود کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =