متقاضیان عضویت در صندوق توسعه کشاورزی باشت به جهاد مراجعه کنند

گچساران- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی باشت گفت: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی این شهرستان در حال تشکیل است و کشاورزان متقاضی برای عضویت می‌توانند به این اداره مراجعه کنند.

جواد شمشیری روز یکشنبه در  گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سرمایه کلی این صندوق  ۲۰ میلیارد ریال است که بیش از ۱۰ میلیارد ریال سهم آورده دولت و مابقی سهم آورده کشاورزان است.

وی بیان کرد: ۴۹ درصد از سهمیه این صندوق دولتی و ۵۱ درصد آورده متقاضیان است.

شمشیری ابراز کرد: هم اکنون از سهمیه  دولت در صندوق حمایت از توسعه کشاورزی ۱۰ میلیارد ریال تامین شده است.

وی تعداد بهره بردار این شهرستان در بخش کشاورزی را چهار هزار نفر اعلام کرد.

شمشیری اظهار داشت: سهم آورده کشاورزان این شهرستان هم اکنون برای راه اندازی این صندوق ۱۰ میلیارد ریال اعلام شده است.

وی بیان کرد: متقاضیان می بایست با هماهنگی این اداره به بانک کشاورزی برای خرید سهام  مراجعه و به شماره حساب ۹۲۳۰۴۳۰۷۱ پول واریز کنند.

شمشیری افزود: سهم آورده بهره برداران عادی در این صندوق ۳۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال، تشکل های کشاورزی ۳۰ تا ۳۰۰ میلیون ریال و بهره برداران مستقل ۳۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال است.

وی  عنوان کرد: این صندوق با هدف حمایت و پشتوانه مالی در اقداماتی اعم از خرید کود، سم و بذر و اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار تشکیل خواهد شد.

مدیر اداره جهاد کشاورزی باشت گفت: سود این مبالغ در صندوق از سوی یک حساب کوتاه مدت به حساب این صندوق واریز می شود.

وی اظهار داشت: صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی موجب انسجام در تصمیم گیری های اقتصادی سهامداران می شود و الگوی خدمت متفاوتی به کشاورزان و سهامداران ارائه می شود که زنجیره های تولید و خدمت از آنهاست.
شمشیری ادامه داد: این صندوق امکانات مناسبی در توسعه فعالیت های بخش کشاورزی ،توسعه و تکمیل زنجیره تولید با به کارگیری الگوی مطلوب فراهم می سازد.

شهرستان ۲۲ هزار نفری باشت در ۱۱۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد ۲۲ هزار و ۵۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی قرار دارد.
سالانه ۱۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی در باشت تولید و روانه بازار می‌شود.

۲۰۸۲/۶۱۱۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =