اختصاص ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار به دانشگاه کوثر بجنورد

بجنورد- ایرنا- ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار در سفر معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری برای ایجاد دانشکده علوم انسانی به دانشگاه کوثر بجنورد تنها دانشگاه تک جنیستی شرق کشور اختصاص یافت.

رئیس دانشگاه کوثر بجنورد در این رابطه گفت: در سفر معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با رایزنی های انجام شده این میزان اعتبار برای ایجاد یک دانشکده علوم انسانی و تکمیل زیر ساخت های آن اختصاص یافت.

دکتر علیرضا حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران این استان اظهار داشت: اختصاص این میزان اعتبار در شورای برنامه ریزی استان به تصویب رسید که امیدوار هستیم در سال ۹۹ محقق شود.

به گزارش ایرنا معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری هفتم مرداد ماه سال جاری به این استان سفر داشت.

کمبود فضای آموزشی و خوابگاهی دانشجویان را رنج می دهد 

رئیس دانشگاه کوثر بجنورد با بیان اینکه کمبود فضای آموزشی و خوابگاهی دانشجویان این مرکز آموزش عالی را رنج می دهد گفت: متاسفانه هم اکنون تمام فضاهایی را که در اختیار داریم استیجاری هستند.

حسینی افزود: هم اکنون کمبود فضای آموزشی، خوابگاهی و پژوهشی به دغدغه ای برای این مرکز آموزش عالی در شروع سال تحصیلی جدید تبدیل شده است، تمام مکان هایی که در اختیار دانشگاه قرار گرفته است طبق تعهدات هیات موسس بوده اما هم اکنون با مشکلاتی مواجه شده ایم.

وی اظهار داشت: اختصاص فضای مرکز تربیت معلم و دو ساختمان آموزشی به این دانشگاه از تعهدات هیات موسس بود امام تعهدات عملی نشد و هم اکنون فضاهای آموزشی آموزش و پرورش را در اختیار داریم که فشارها برای تخلیه این مکان ها وجود دارد.

وی افزود: فشارها برای تخلیه مدرسه ها در حالی است که تعهد تا پایان ساخت و ساز ها ی این دانشگاه باید باشد.

۱۲۰ میلیارد ریال برای ساخت دانشگاه نیاز است 

حسینی با بیان اینکه ۱۲۰ میلیارد ریال برای ساخت دانشگاه کوثر مورد نیاز است گفت: پروژه ۱۹ مهر در تخته ارکان در زمینی به مساحت ۸۷ هکتار ایجاد شد که در سفر رهبر معظم انقلاب به این استان ۶۰ میلیارد ریال برای ساخت آن اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه به علت کمبود اعتبار پروژه متوقف شده بود اظهار داشت: روند ساخت و ساز ادامه یافت، امیدوار هستیم مرحله اول این طرح در بهمن ماه به  

بهره برداری برسد.

حسینی در بخش دیگری از سخنانش به کمبود فضای خوابگاهی اشاره ای کرد و افزود: هم اکنون پنج فضای خوابگاهی در استان داریم که دو فضای جدید نیز افزوده خواهد شد.

وی ظرفیت این فضاها را یکهزار و ۵۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: ۶۰ درصد دانشجویان این مرکز غیر بومی هستند.

وی افزود: متاسفانه افزایش اجاره ساختمان های خوابگاهی موجب نارضایتی و دغدغه دانشجویان شده است، پارسال ۳۰۰ میلیارد ریال از محل صندوق دانشگاه به دانشجویان کم بضاعت برای هزینه خوابگاه و سایر موارد کمک شد.

دانشگاه کوثر بجنورد در مهر ماه ۹۱ با مصوبه شورای گسترش عالی وزارت علوم با پذیرش دانشجو در هفت رشته آغاز شده بود.

در استان خراسان شمالی بیش از ۴۰ هزار دانشجو در دانشگاه‌های دولتی، پیام نور، آزاد و سایر مراکز آموزش عالی تحصیل می‌کنند.

۳۰۰۷/ ۶۰۴۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =