بانوان در فرهنگ‌سازی طرح نذر خون پیشگام می‌شوند

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری چهارمحال و بختیاری با اشاره به اجرای طرح نذر خون در ماه محرم، گفت: این طرح با جدیت از سوی جمعیت بانوان با توجه به نقش مهمی که در جامعه و خانواده دارند، تبلیغ می‌شود تا بانوان استان پیشگام این امر خداپسندانه باشند.

مرضیه جلیل‌پور روز یکشنبه در جلسه تخصصی فرهنگ‌سازی اهدای خون بانوان در ماه‌های محرم و صفر با اشاره به اهمیت طرح نذر خون، تصریح کرد: با اهدای خون می‌توان جان بیمارانی که به خون نیاز دارند را نجات داد و بی شک این موضوع یکی از آموزه‌های مکتب حسینی است.

جلیل‌پور همچنین به فرهنگ‌سازی نذر خون با توجه به نقش پررنگ بانوان در خانواده‌ها اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود ترویج این امر خداپسندانه و انسان دوستانه در ایام ماه محرم و صفر بیش از روزهای دیگر ترویج و تبلیغ شود.

طرح نذر خون حسینی بار رویکرد استفاده صحیح از ظرفیت‌های فرهنگی مردم و به منظور پیوستن به صف داوطلبان اهدای خون در ماه محرم و صفر اجرا می‌شود.

این طرح از ۱۰ شهریور آغاز و تا ۲۷ مهرماه در پایگاه‌های اهدای خون استان اجرا می‌شود.

در ابتدای این  طرح در سالهای گذشته افزون بر ۵۰۰ نفر در استان به صورت اینترنتی و حضوری در طرح ملی نذر خون ثبت نام کردند که بعدها این طرح در  بین مردم گسترش یافت و تعداد ثبت نامی ها به چندین برابر رسید.

اهداکنندگان خون به ۲ گروه با سابقه و مستمر تقسیم بندی می شوند، که باسابقه به معنای داشتن حداقل یک بار سابقه اهدای خون در سال و مستمر حداقل در یک سال ۲بار متوالی خون اهدا کرده باشد.

۷۳۶۳/۲۰۹۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =