بهره‌گیری از توانمندی‌ دانش‌بنیان‌ها برای رفع نیاز صنایع

تهران- ایرنا- تفاهم‌نامه‌ای در راستای بهره‌مندی از توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان برای رفع نیاز صنایع امروز یکشنبه ( ۱۰ شهریورماه ) بین صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان اقتصادی رضوی منعقد شد.

در حاشیه گردهمایی سه روزه «فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های صنعت غذایی» تفاهم‌نامه‌ای بین سید محمد صادق خیاطیان عضو هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی و سید رضا فاطمی امین مدیر عامل سازمان اقتصادی رضوی منعقد شد.
این تفاهم‌نامه با هدف بهره‌گیری از توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای رفع نیازمندی‌های صنایع منعقد شده است.
همچنین استفاده از ظرفیت‌های سازمان اقتصادی رضوی در راستای رفع نیازمندی‌های راهبردی صنایع مرتبط و حمایت از توسعه محصولات و خدمات دانش‌بنیان، از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه به شمار می‌رود.
از سوی دیگر، شناسایی نیازهای صنایع و شرکت‌های تابعه سازمان به منظور مرتفع ساختن آنها با معرفی شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در صنایع مرتبط با هدف توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان و کاهش وابستگی به محصولات و فناوری‌های خارجی، هدف این تفاهم‌نامه محسوب می‌شود.
همچنین همکاری به منظور تقویت ارتباط ذینفعان زیست‌بوم نوآوری، ایجاد شبکه و خوشه فناورانه و نوآورانه به ویژه با مشارکت سازمان‌ها و شرکت‌های بلوغ‌ یافته، شرکت‌های کوچک و متوسط، فناور و دانش‌ بنیان، برخی دیگر از اهداف امضای این تفاهم‌نامه بین صندوق نوآوری و شکوفایی و سازمان اقتصادی رضوی است.
همکاری در زمینه تأمین مالی مورد نیاز برای توسعه و تجاری‌سازی فناوری و توسعه صنایع وابسته از طریق صندوق‌های پژوهشی و فناوری یا ایجاد صندوق‌های جدید، همکاری در تقویت شتابدهنده‌های دانش‌بنیان موجود یا راه‌اندازی شتابدهنده‌های تخصصی، مشارکت در شناسایی اولویت‌های توسعه فناوری، نوآوری و خدمات و توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان و صنایع مرتبط در داخل و خارج کشور و احصاء نیازهای فناورانه آنها، از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه به شمار می‌رود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش