مشتاقان آیین اربعین حسینی در عراق در سامانه سماح ثبت نام کنند

سمنان- ایرنا- معاون حج و زیارت استان سمنان گفت: مشتاقان حضور در آیین اربعین حسینی برای اعزام به کشور عراق در سامانه سماح ثبت نام کنند.

قدرت الله چتری روز.... در گفت و گو با ایرنا افزود: در روزهای گذشته نام‌نویسی برای اعزام زائران به آیین اربعین حسینی در کشور آغاز شده است و تاکنون ۷۰۰ نفر از استان سمنان در سامانه سماح برای شرکت در این آیین معنوی ثبت نام کردند.

وی خاطر نشان کرد: هزینه ثبت نام برای شرکت در اربعین حسینی در دفاتر حج و زیارت استان ۲۵۰ هزار ریال و از طریق سامانه‌های اینترنتی شخصی ۲۲۰ هزار ریال است.

معاون حج و زیارت استان سمنان اضافه کرد: سال ۹۷ از استان سمنان ۹ هزار و ۶۲۶ نفر در آیین اربعین حسینی در کشور عراق شرکت کردند که با توجه به حذف وجه برای دریافت روادید و کاهش هزینه سفر به کشور عراق، پیش‌بینی می شود  امسال آمار شرکت کنندگان در آیین اربعین افزایش چشمگیری یابد.

چتری تصریح کرد: زمان اعزام به کشور عراق در آیین اربعین به صورت زمینی و اتوبوس از طریق مرز مهران انجام می شود و زمان اعزام به کشور عراق بعد از ایام عاشورای حسینی آغاز می شود.

معاون حج و زیارت استان سمنان گفت: ۷۰ تا ۸۰ درصد از زائران استان که هرساله برای بهره‌مندی معنوی در آیین اربعین حسینی شرکت می کنند، مردان و بقیه زنان هستند.

۲۱ دفتر حج و زیارت در استان بیش از ۷۰۲ هزار نفری سمنان فعالیت دارد.

۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط