زوایای پنهان زندگی امام موسی صدر در «مصیر» شبکه ۴ سیما

تهران- ایرنا- برنامه مناسبتی «مصیر» در سری سوم خود از شب گذشته تا ۱۰ شب به بررسی زوایای مختلف زندگی امام موسی صدر با توجه به حضور موفق و چشمگیر ایشان در لبنان و ارتقاء سطح زندگی شیعیان لبنان و حرکت به سمت گفتگو و صلح بین‌الادیانی می‌پردازد.

سیداحمد موسوی صمدی مدیر گروه اجتماعی شبکه چهار سیما، در خصوص سری جدید برنامه مناسبتی «مصیر» گفت: «مصیر» ویژه برنامه‌ای برای پرداختن به مفاخر فرهنگی و اجتماعی ایرانی، اسلامی است.

وی افزود: رویکرد مصیر توجه به وجوهی از زندگی فرهیختگان و بزرگانی است که کمتر مورد توجه پژوهشگران و مخاطبان قرار گرفته‌اند.

صمدی گفت: در سری اول برنامه «مصیر» به زوایای مختلف اندیشه‌های شهید مطهری پرداختیم. در «مصیر۲» ابعاد شخصیتی، سبک زندگی و وجوه فکری و اندیشه‌های شهید آیت‌الله بهشتی بررسی شد و در «مصیر۳» حوزه تمرکزی برنامه به سمت سیره علمی و عملی امام موسی صدر است.

مدیر گروه اجتماعی شبکه چهار سیما در خصوص سری جدید «مصیر» بیان کرد: از مهم‌ترین ویژگی‌های مصیر جدید مهمان‌های خاصی هستند که حوزه مطالعاتی و پژوهشی جدی‌ای در باب اندیشه‌های راهبردی امام موسی صدر داشته‌اند و یا از نزدیکان ایشان دعوت شده است که به جز نسبت سببی، نسبت علمی و تداوم اندیشه‌های امام موسی صدر را هم در فعالیت‌هایشان پیگیری کرده‌اند.

موسوی صمدی در ادامه گفت: ویژگی جدی «مصیر» بررسی زوایای مختلف زندگی امام موسی صدر با توجه به حضور موفق و چشمگیر ایشان در لبنان و ارتقاء سطح زندگی شیعیان لبنان و حرکت به سمت گفتگو و صلح بین‌الادیانی بوده است.

وی در خصوص تیم تهیه و زمان پخش برنامه گفت: تیم تحقیقاتی «مصیر» به تهیه‌کنندگی کاوه امیری، پژوهشگری خانم محمدی و کارگردانی یوسف بچاری از امشب ۹ شهریورماه در ۱۰ قسمت، هر شب به جز پنجشنبه و جمعه ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

موسوی صمدی در پایان گفت: ان‌شاالله تا آخر امسال مصیرهای دیگری را پیرامون شخصیت‌های برجسته دیگری همچون: علامه طباطبایی، آیت الله مصباح یزدی، شهیدآوینی،صفایی حائری و دیگر بزرگواران تولید کرده و روی آنتن خواهیم برد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha