ارتقای کیفی و کمی دانشگاه فرهنگیان، رویکرد بنیاد خیرین است

گرگان – ایرنا – مدیرعامل بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان گفت که برنامه و راهبرد اصلی این بنیاد عمل به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر رفع مشکلات مراکز علمی به منظور ارتقای کیفی و کمی تربیت معلم است.

به گزارش ایرنا مهدی احمدی امروز یکشنبه در نشست خبری اعضای این بنیاد در گرگان ابراز امیدواری کرد که بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان که تازه تاسیس است با گسترش شعبه های خود در استان های کشور بتواند در آینده نه چندان دور نقایص و کمبودهای این مرکز دانشگاهی را جبران کند.

وی از رسانه ها درخواست کرد بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان کشور را که در آغاز راه است؛ هرچه بیشتر حمایت کرده تا بتوان ظرفیت خیرین را در مسیر تربیت معلم و نسل آینده کشور ارتقا داد.

بنیاد خیرین حامیان دانشگاه فرهنگیان از بیستم  تیرماه ۱۳۹۷ تاسیس و آغاز به کار کرده است.

احمدی با اشاره به اولویت بندی نیازهای دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: بنیاد نیکوکاران از دو ماه قبل فرم اولویت بندی نیازمندی های دانشگاه را به تمام استان ها ارسال کرده تا در اختیار دبیرخانه بنیاد قرار دهند و طبق آن از خیرین در امر مشارکت استفاده کند.

وی همچنین بر تهیه بانک اطلاعات خیرین با همکاری دانشگاه فرهنگیان در همه استان ها تاکید کرد.

همچنین رییس بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان گفت: اکنون در دو استان خوزستان و خراسان رضوی شعبه بنیاد فعال شده و سومین شعبه آن هم در گلستان از امروز (دهم شهریورماه) آغاز به کار می کند.

علیقلی حسنی اعظم افزود: برنامه ایجاد شعبه بنیاد در سایر استان های کشور هم با جدیت پیگیری می شود تا اهدافی که بر توسعه کیفی معلم و کمی دانشگاه فرهنگیان متمرکز است، شتاب گیرد.

وی گفت: از آنجا که تا سال ۱۴۰۰ نیاز مبرم به جذب ۳۰۰ هزار معلم جدید داریم، لازم است حمایت همه جانبه از دانشگاه فرهنگیان با کمک گرفتن از ظرفیت خیرین پُررنگ تر شود.

پیمان دارابیان نایب رییس بنیاد خیرین حامی دانشگاه فرهنگیان نیز با بیان اینکه بنیاد اجرای طرح های نو را در دستور کار دارد، گفت: در کنار دغدغه شتاب بخشیدن به راه اندازی شعبه های استانی؛ تلاش برای استفاده از حمایت های حقوقی بخش دولتی برای ایجاد زیرساخت های مورد نیاز دانشگاه هم باید پیگیری شود.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان گلستان هم گفت: شعبه بنیاد خیرین این دانشگاه از امروز با دعوت از ۳۰ نفر از فعالان اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و دینی استان راه اندازی شد.

محمدرضا مازندرانی افزود: اولویت کنونی فعالیت بنیاد خیرین، ساخت ساختمان دانشگاه فرهنگیان در گرگان در زمینی به مساحت ۲۵ هکتار است.

به گفته وی اکنون دانشگاه فرهنگیان گلستان دارای دو پردیس مردان و زنان در گرگان و یک مرکز آموزش عالی در گنبدکاووس است که در سال تحصیلی آتی ۷۰۰ دانشجو در چهار رشته تحصیلی پذیرش می شوند.

وی افزود: دانشگاه فرهنگیان گلستان دو هزار دانشجوی مشغول به تحصیل دارد که نزدیک به ۸۰ درصد آن بومی استان بوده و بعد از دانش آموختگی هم جذب آموزش و پرورش استان می شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =