۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۳۱
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 83460243
۰ نفر

برچسب‌ها

تجلی شور حسینی در ۳ هزار هیات عزاداری البرز

کرج - ایرنا - سه هزار هیات مذهبی استان البرز همزمان با نخستین شب ماه محرم مراسم عزاداری سالار و سرور شهیدان، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را آغاز کردند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی البرز روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اهمیت معنوی ماه محرم و نحوه برگزاری عزاداری در هیات ها ، مساجد و حسینیه ها، نهضت حضرت اباعبد الله الحسین (ع) را در تربیت نسل انقلابی و مومن، مهم و اثرگذار دانست.

حجت الاسلام مهدی ولایی برحق ، سخنرانی به منظور تبیین واقعه کربلا واثرات آن در شکل گیری انقلاب های منطقه ای ، برگزاری جلسات پرسش و پاسخ ، گفتمان عاشورایی ، قرائت زیارت عاشورا ، روضه خوانی ، به همراه مداحی و سینه زنی، تلاوت قرآن کریم ، جلسات تفسیر را از مهم ترین برنامه های فرهنگی در دهه اول و دوم محرم ذکر کرد.

امروز مظلومان و مستضعفان عالم با تبعیت از قیام حضرت اباعبد الله الحسین (ع) و با کمترین امکانات در مقابل ابرقدرت هایی همچون آمریکا و رژیم اشغالگر صهیونیسم ایستاده اند و آنها را به چالش کشیده اند که نمونه بارز آن مردم مظلوم یمن هستند.

ولایی برحق ادامه داد: تا قیام حضرت اباعبد الله الحسین (ع) هست، اسلام هم هست و این نور هرگز در دل بندگان مخلص خداوند متعال خاموش نخواهد شد و هرچه مستکبران عالم تلاش می کنند تا این نور الهی را در دل بندگان خاموش کنند، موفق  نمی شوند.

نقش روحانیون در مساجد و حسینیه ها به منظور تبیین واقعه کربلا مهم و اثرگذار است و تبلیغات اسلامی در این راستا اقدام به اعزام مبلغ به مساجد ، حسینیه ها و هیئت های مذهبی می کند.

برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبد الله الحسین (ع) در ۲۰۰ موسسه قرآنی را از دیگر برنامه های تبلیغات اسلامی استان البرز است.

۶۱۵۶/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =