کمک ۲۰۰ میلیون ریالی خیران بوکانی به دانش‌آموزان بی‌بضاعت

مهاباد- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) بوکان گفت: خیران این شهرستان ۲۰۰ میلیون ریال در قالب اهدای کیف و کفش به دانش‌آموزان بی‌بضاعت کمک کردند.

قادر درویشی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کمک اهدایی این خیران شامل ۱۰۰ عدد کیف و ۸۵ جفت کفش است که در راستای کمک به دانش آموزان نیازمند به جشن عاطفه‌ها اهدا شده است.

وی با بیان اینکه این کمک‌ها با مشارکت ۲ نفر از خیران بوکانی تهیه شده است اظهار داشت: این تعداد کیف و کفش در میان دانش‌آموزان و دانشجویان زیرپوشش کمیته امداد امام (ره) این شهرستان برای استفاده در سال تحصیلی جدید توزیع خواهد شد.

وی بر مشارکت مردم به ویژه خیران و متمکنین جامعه در راستای کمک به مددجویان تحت‌حمایت کمیته امداد تاکید کرد و اظهار داشت: همه افراد جامعه باید به هر میزان که توانایی دارند به رفع مشکلات نیازمندان کمک کنند.

وی در خصوص برگزاری جشن عاطفه‌ها افزود: ۱۰ پایگاه ثابت و سیار در سطح شهر برای این منظور در نظر گرفته شده است که ۲ پایگاه به صورت ثابت و مابقی به صورت سیار کار جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی شهروندان را برعهده خواهند داشت.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) این شهرستان گفت: جمعه هفته گذشته نیز پایگاه‌های سیاری در پنج مسجد سطح شهر و روستاهای اطراف که در آنها نماز جمعه برگزار می‌شد دایر شد که کمک‌های مردم نوعدوست را جمع‌آوری کردند.

وی اظهار کرد: در هفته جاری نیز دیدار چهره به چهره با خیران شهرستان بوکان انجام خواهد شد تا کمک‌های آنها نیز جمع‌آوری و در اختیار نیازمندان قرار گیرد.

 امسال تعداد خانوارهای تحت حمایتی این نهاد در بوکان به پنج هزار و ۸۸ خانوار با جمعیت ۱۰ هزار و ۲۳ نفر رسیده است.

جشن عاطفه‌ها هر سال همزمان با آغاز سال‌تحصیلی در کشور برگزار می‌شود.

کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفندماه سال ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک‌های مردمی آغاز کرد.

در سال‌های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود ولی در سال‌های اخیر، وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک‌های مشاوره‌ای و تسهیلات خودکفایی بخشی از این وظایف است.

 ۷۵۱۰/۶۱۸۵/

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =