همایش بین‌المللی جذب سرمایه‌گذاری خارجی در بجنورد برگزار می‌شود

بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: همایش بین‌المللی جذب سرمایه‌گذاری خارجی و داخلی نهم و دهم دی ماه امسال در بجنورد برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا محمدعلی شجاعی روز یکشنبه در نشست با سرمایه‌گذاران این استان اظهار داشت: هم اکنون وظیفه مسئولان و مدیران آسان سازی روند سرمایه‌گذاری در استان است.

وی گفت: برای پیشبرد این مهم از کشورهایی که اهل سرمایه‌گذاری هستند و همچنین از سرمایه گذاران داخلی دعوت شده است.

شجاعی گفت: در این راستا و تا زمان برگزاری، نشست های مختلف برگزار می شود و رایزنی های اقتصادی هم به صورت مستمر ادامه می یابد تا سرمایه‌گذارانی‌ که با پیشران های اقتصادی استان هماهنگ هستند، به سرانجام برسد.

وی اظهار داشت: همچنین سرمایه گذاران کشورهای عربی برای سرمایه گذاری به میزان ۱۵۰ میلیون دلار منوط به داشتن شریک ایرانی نیز اعلام آمادگی کرده اند.

وی هدف از برگزاری همایش سرمایه گذاری بین المللی در استان را شناساندن ظرفیت های این استان در زمینه سرمایه گذاری عنوان کرد و افزود: از کشورهایی که اهل سرمایه گذاری در این شرایط هستند دعوت خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان شمالی نیز در این جلسه گفت: ۱۰ طرح بدون نام در حوزه انرژی خورشیدی آماده واگذاری به بخش خصوصی است که در این زمینه تمامی مجوزهای مربوطه نیز گرفته شده است.

علیرضا صبوری افزود: جانمایی این طرح ها انجام شده است و سرمایه گذاران هر نقطه ای را که بپذیرند واگذار خواهد شد.

وی با بیان اینکه متوسط تابش آفتاب در این استان مفید و افزون بر ۶ ساعت است گفت: دمای محیط نیز به ندرت به ۴۰ درجه سانتیگراد می رسد که این امر نیز برای تجهیزات مناسب است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد این جمعیت در روستاها سکونت دارند.

۳۰۰۷/  ۶۰۴۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =