۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۷
کد خبرنگار: 2051
کد خبر: 83459994
۰ نفر

برچسب‌ها

قرارداد ساخت ۴۱ واگن مسافربری در اراک امضا شد

اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک گفت: قرارداد ساخت ۴۱ واگن مسافربری چهار تخته بین شرکت حمل و نقل ریلی رجا و این واحد مادر تخصصی ریلی امضا شده که ۳۳ مورد آن تحویل و قرارداد ساخت هشت واگن جدید نیز در دستور کار قرار گرفت.

«محمدرضا مختاری» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: ارزش ریالی این قرارداد بیش از ۱۵ هزار میلیارد ریال است که در نوع خود برای شرکت واگن پارس کم سابقه بوده است.

وی ادامه داد: شرکت حمل و نقل ریلی رجا موافقت کرد با افزایش ۲۵ درصدی قرارداد مذکور ، هشت دستگاه واگن مسافربری چهار تخته از شرکت واگن پارس اراک خریداری کرده و این واگن ها تا اوایل سال آینده ساخته و تحویل  شود.

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک بیان کرد: این قرارداد ضمن جلوگیری از توقف خط تولید واگن سازی مسافری و حفظ اشتغال موجود، در افزایش ظرفیت حمل مسافر در داخل کشور نیز اثرگذاری مستقیم دارد.

مختاری اظهار داشت: با در نظر گرفتن عمر بالای واگن های مسافری در حال سیر شرکت حمل و نقل ریلی رجا و نیاز به بازسازی واگن های مذکور، بازسازی ۵۵ دستگاه از واگن های آلمانی فرسوده موجود در خطوط ریلی  با انعقاد قرارداد ی به ارزش ۹۰۰ میلیارد ریال به شرکت واگن پارس اراک واگذار کرده است.

وی ادامه داد: منابع مورد نیاز برای  قرارداد بازسازی این واگن های مسافری از محل تبصره ۱۸ قانون بودجه و با حمایت وزارت راه و شهرسازی و راه آهن جمهوری اسلامی ایران تامین می شود. 

شرکت واگن پارس اراک واحد تولیدی مادر تخصصی در حوزه محصولات ریلی خاورمیانه است.

این شرکت در سال ۱۳۵۴ در اراک آغاز به کار کرد و در سال ۱۳۶۴ با سرمایه‌ گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به یکی از زیر مجموعه‌های این سازمان پیوست.

کارگاه های تولیدی شرکت واگن پارس در فضایی به وسعت ۳۳ هکتار جانمایی شده است.

این شرکت به عنوان بزرگترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن های باری، مسافری و مترو در خاورمیانه، متولی اصلی تولیدات سیستم حمل و نقل ریلی ایران است.

شرکت مسافربری رجا اکنون با پشتیبانی سازمان تامین اجتماعی فعالیت دارد.

۳۰۱۷/۶۰۱۳/

سرخط اخبار استان‌ها