۱۰ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۸:۱۶
کد خبرنگار: 1047
کد خبر: 83459973
۰ نفر

برچسب‌ها

 اجرای طرح همیاران آب در خراسان رضوی آغاز شد

مشهد- ایرنا- فرآیند اجرای "طرح همیاران آب" طی مراسمی با حضور استاندار و جمعی از مسئولان خراسان رضوی در مشهد آغاز شد.

استاندار خراسان رضوی شنبه شب در نشست بررسی جزئیات طرح همیاران آب در مشهد گفت: به زودی برش شهرستانی این طرح به فرمانداران در سطح استان ابلاغ می‌شود.
علیرضا رزم‌حسینی افزود: برای آنکه طرح همیاران آب در رسیدن به اهداف ترسیم شده در زمینه تعادل بخشی بین مصارف و منابع آبی با موفقیت همراه شود باید همه مدیران همدل و همزبان شده و از خراسان رضوی، یک صدا در سطح ملی بلند شود.
وی به آغاز فرآیند اجرای طرح همیاران آب در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: دستگاههای اجرایی باید مطابق شرح وظایف مشخص شده در این طرح نقش آفرینی کرده و زمینه مشارکت همه بخشهای درگیر با موضوع را در فرآیند اجرای طرح همیاران آب فراهم کنند.
وی بر مشارکت تشکلهای حوزه کشاورزی در اجرای این طرح نیز تاکید و بیان کرد: طرح همیاران آب در شهرستانهای خراسان رضوی ملاک عمل برنامه‌ ریزیها قرار گیرد.  
کلیات ساختار شورای سیاست‌گذاری طرح همیاران آب در این نشست به تصویب رسید و مقرر شد در نشستهای بعدی جزئیات چارت آن مورد بررسی قرار گیرد.  
همچنین با تاکید استاندار خراسان رضوی دانشگاه فردوسی مشهد موظف شد تا الگوی کشت شهرستانهای استان را تهیه و در نشست بعدی بررسی طرح همیاران آب ارائه کند.  

"طرح همیاران آب خراسان رضوی" که از سوی دانشگاه فردوسی و به پیشنهاد استانداری خراسان رضوی تهیه شده اواسط خرداد ماه گذشته طی مراسمی با حضور وزیر نیرو در مشهد رونمایی شد.  این طرح با محور ارائه روشی جدید برای مدیریت آب و حکمرانی خوب در این حوزه با پشتیبانی وزارت نیرو، در پی معرفی الگویی مناسب جهت بکار گیری و مشارکت تمامی دستگاههای خصوصی و دولتی برای رفع بحران آب در خراسان رضوی است.  

۸۰۰۵/۱۸۵۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =