محرم ظرفیتی برای آگاه سازی جوانان

همدان - ایرنا - فرمانده انتظامی استان همدان گفت: هیات های مذهبی از ظرفیت محرم برای آگاه سازی و اطلاع رسانی جوانان به ویژه در عرصه اجتماعی و فرهنگی استفاده کنند.

سردار بخشعلی کامرانی صالح شنبه شب در نشست هم اندیشی هیات های مذهبی همدان اظهار داشت: امروز آگاه سازی و اطلاع رسانی باید در اولویت قرار گیرد و در این راستا از توان علما و اندیشمندان در ماه محرم استفاده شود.

سردار کامرانی صالح با یادآوری اینکه در حوزه عفاف و حجاب بیش از ۶ هزار فقره برخورد فیزیکی انجام شده است، تاکید کرد: برای احیای امر به معروف و نهی از منکر دنبال برخورد بد و تند نیستیم اما به گفته رهبر معظم انقلاب نسبت به رعایت شئونات توسط فرد، باید توصیه کرده و عبور کنید.

فرمانده انتظامی همدان بیان کرد: ۸۰۰ سایت، ماهواره و شبکه اینترنتی در حال بمباران فرهنگی و ضد ارزشی برای قلب جوانان هستند که باید از فرصت محرم برای مقابله با آنها بهره گرفت.

سردار کامرانی صالح گفت: امروز اهرم قوی محرم در دست ما است و دشمنان سعی دارند آن را از ما بگیرند تا مردم جامعه نسبت به مسایل پیرامونی بی تفاوت باشند.

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: با توجه به اینکه یکی از پیام های قیام عاشورا امر به معروف و نهی از منکر است، بر اجرای نقش بازاریان، هیات های مذهبی و مسئولان در این زمینه تاکید کرد.

سردار کامرانی صالح بیان کرد: دشمنان با تمام توان و ابزار وارد عمل شدند اما با پیروی از مکتب امام حسین(ع) این ترفند ها بر ملا می شود. 

وی گفت: باید و نبایدهای ماه محرم اطلاع رسانی شده است و امیدواریم در حوزه امنیتی، بهداشتی، ترافیکی و ایمنی، هیات های مذهبی با پلیس همکاری کنند.

فرمانده انتظامی استان همدان افزود: مسئولان هیات ها در حوزه نذری ها و شربت هایی که افراد می دهند مراقبت کنند که چه کسانی نذری را در اختیار آنها قرار می دهد.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی برگرفته از قیام امام حسین(ع) است و یکی از ابعاد مهم قیام امام حسین (ع) احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر است.

فرمانده انتظامی استان همدان اضافه کرد: امروز دشمنان در حوزه های مختلف از جمله فرهنگی آرایش سیاسی گرفته اند و ما باید برای عبرت گرفتن از تاریخ عاشورا و جلوگیری از تکرار شکست هایی که مسلمانان در طول تاریخ از دشمنان خوردند، در مسیر ولایت حرکت کنیم.

۷۵۲۶/۲۰۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =