برقراری عدالت جنسیتی از اهداف مهم دولت تدبیر و امید است

گرگان - ایرنا - معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: پیگیری اجرای کامل عدالت جنسیتی از اهداف مهم دولت و از ویژگی های اجرای سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده است.

معصومه ابتکار عصر شنبه در سومین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه گلستان که با رونمایی از سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده این استان همراه بود اضافه کرد: عدالت از مهمترین موضوعات مورد پیگیری دولت تدبیر و امید و استقرار آن جزو مهمترین اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی اضافه کرد: شرایط باید به گونه ای باشد که درهمه سیاست ‎ها و برنامه ‎ریزی ها زنان و مردان بتوانند به صورت برابر از همه مواهب توسعه ‎ای کشور بهره ‎مند شوند.

وی ادامه داد: موضوع عدالت جنسیتی تنها به یک دستگاه و یا بخش بانوان و خانواده ارتباط ندارد بلکه همه باید خود را برای تحقق آن سهیم بدانند.

معاون رییس جمهوری گفت: سال ۹۶ هر استان مکلف شد شاخصه ‎ها و اطلس وضعیت زنان استان خود را مشخص کند که نتیجه آن تدوین سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده است.

ابتکار گفت: به دلایل فرهنگی، قومیتی و سایر موارد، تعداد دختران بازمانده از تحصیل در گلستان در حال افزایش است و آموزش و پرورش و دیگر دستگاه ‎هایی اجرایی مرتبط باید برای حل آن برنامه ریزی کنند.

وی خاطرنشان کرد: در برخی مناطق کشور نسبت دختران فارغ التحصیل به پسران تحصیل کرده ۴ برابر بیشتر است که با همکاری جهاد کشاورزی طرح آموزش زنان برای تولید محصولات روستایی و استاندارد اجرا خواهد شد تا از تعداد دختران بیکار کاسته و نقش آفرینی آنان در اقتصاد و تولید کشور بیشتر شود.

ابتکار ادامه داد: ۴۱ درصد کارکنان دولت را زنان تشکیل می دهند اما به دلایل گوناگون هنوز نسبت مدیریت زنان به حضور و توانمندی آنها بسیار کم است.

وی یادآور شد: دولت دوازدهم سهم ۳۰ درصدی را برای حوزه مدیریت بانوان در عرصه مدیریتی در نظر گرفته و برخی استان ‎ها هنوز سهم خود را اجرا نکرده اند.

وی به جاذبه های گلستان اشاره کرد و گفت: مکان ‎هایی مانند روستای زیارت گرگان در این استان وجود دارد که مورد تعرض و آسیب متجاوزین طبیعت قرار گرفته اما دیگر نقاط بکر گلستان می توانند بیش از پیش در توسعه این استان موثر باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =