۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۳۶
کد خبرنگار: 1189
کد خبر: 83459840
۰ نفر

برچسب‌ها

۵ واحد تولیدی، صنعتی و اقتصادی در زرندیه بهره برداری شد

ساوه - ایرنا - پنج واحد تولیدی، صنعتی و اقتصادی عصر شنبه با حضور استاندار مرکزی و جمعی از مسئولان در شهرستان زرندیه به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا،این طرحها شامل بهره برداری از  واحد کاوش جوش تولید کننده انواع سیم های جوشکاری؛ واحد کیان افرا تولید کننده ورق کارتن و شرکت پویا بافت تولید کننده نوار مبلمان در شهرک صنعتی زاویه بود.

 واحد تولیدی پویا بافت با اعتباری بالغ بر ۸۵ میلیارد ریال به صورت مستقیم زمینه اشتغال ۴۶ نفر و  ۲۰۰ نفر غیر مستقیم را فراهم ساخته است.

واحد تولیدی کیان کاغذ نیز با اعتبار ۱۰۰میلیارد، زمینه اشتغال ۲۰ نفر مستقیم و ۱۰۰ نفر غیرمستقیم را فراهم و واحد تولیدی کاوش جوش نیز  با هزینه ۲۲۰ میلیارد ریال زمینه اشتغال ۴۶ نفر به صورت مستقیم و ۵۰ نفر غیر مستقیم را ایجاد کرده است.

استاندار مرکزی در سفر به شهر پرندک نخستین کشتارگاه صنعتی و بسته بندی استان مرکزی را بهره برداری کرد.

این کشتارگاه با هزینه ۱۰۰میلیارد ریال توسط بخش خصوصی به بهره برداری رسید که در یک هکتار زمین با زیر بنای ۳۳۰۰ متر مربع زمینه اشتغال ۳۰ نفر آغاز به کار کرده است.

بنا بر اعلام مسئولان در این کشتارگاه، روزانه ۵۰ رأس گوساله و ۲۵۰ رأس گوسفند ذبح می شود.

واحد تولید کننده ظروف دارویی نیز در شهرک صنعتی پرندک با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۲۲۰۰ متر و زیر بنای ۴۵۰۰ متر مربع و اشتغال ۱۲۰ نفر به صورت مستقیم و ۳۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم به بهره برداری رسید.

استاندار مرکزی در بدو ورود به شهرستان زرندیه با حضور در گلزار شهدای شهر زاویه، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا، مزار شهیدان را گلباران و سپس با خانواده شهید والامقام ابوالفضل «میرگلوی بیات» دیدار کرد.

استاندار مرکزی در حاشیه سفر به زرندیه در جمع خبرنگاران نیز گفت: ۴۸ طرح عمرانی و صنعتی در ایام هفته دولت در این شهرستان به بهره برداری رسید که ۸۲۸ اشتغالزایی داشته و بیش از  ۸۰۵ میلیارد تومان اعتبار نیز برای اجرای این طرح ها هزینه شده است.

سید «علی آقازاده» با اشاره به توانمندی های واحد صنعتی کاوش جوش افزود: این واحد تولیدی با توجه به تحریم های ظالمانه، نیاز کارخانه فولاد مبارکه را تامین می کند.

استاندار مرکزی ادامه داد: امسال کمترین میزان رکود و تعطیلی واحدهای تولیدی در سطح استان به ثبت رسیده که بیشتر عمده تعطیلی شماری از  واحدها عدم وجود مواد اولیه، فرسودگی ماشین آلات کارخانه و سرمایه در گردش است.

شهرستان زرندیه با جمیعت ۶۴ هزار نفر دارای ۲ بخش مرکزی و خرقان و پنج شهر مامونیه، پرندک، زاویه، خشکرود و رازقان است. 

۴۸۹۶/۳۰۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =