۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۴
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 83459512
۰ نفر

برچسب‌ها

انگلیسی ها علیه بوریس جانسون تظاهرات کردند

لندن - ایرنا - دهها هزار نفر در اعتراض به تصمیم دولت محافظه کار «بوریس جانسون» برای تعلیق پارلمان و خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا امروز (شنبه) در سراسر این کشور دست به تظاهرات زدند.

معترضان در لندن مقابل دفتر نخست وزیری انگلیس در خیابان داونینگ استریت که در مجاورت پارلمان قرار دارد تجمع کرده و شعارهایی را در اعتراض به سیاست های دولت جانسون برای خروج از اتحادیه اروپا سر می دهند.

آنها همچنین شعارنوشته هایی را در دست دارند که روی آن نوشته است «خیابان ها را قرق می کنیم تا دموکراسی اجرا شود» و «در برابر بسته شدن پارلمان مقاومت می کنیم».

برخی معترضان همچنین تصویر جانسون که به «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا شبیه است را حمل کرده و روی آن نوشته اند «دروغ گو».

در این حرکت اعتراضی شماری از نمایندگان مجلس از جمله شخصیت های بلند پایه احزاب سیاسی مخالف دولت، همچون «جرمی کوربین» رهبر حزب کارگر و اعضا کابینه در سایه، حضور دارند.

علاوه بر لندن در ۳۰ شهر دیگر انگلیس از جمله بیرمنگام، منچستر، گلاسکو، کمبریج، لیورپول، نیوکاسل و بریستول هم تظاهرکنندگان به خیابان ها ریخته اند.

کوربین در حمایت از معترضان گفته است:‌ خشم مردم از تعطیلی دموکراسی گوش ها را کر کرده و آنها حق دارند برای دفاع از حق خود در خیابان ها تظاهرات کنند.

وی قرار است در پایان این حرکت اعتراضی مقابل دفتر نخست وزیری سخنرانی کند.

نخست وزیر انگلیس در نظر دارد تا برای تحقق برگزیت، پارلمان این کشور را که تاکنون سه بار به طرح دولت سابق درباره چگونگی خروج از اتحادیه اروپا رای مخالف داد، تعلیق کند.

او چهارشنبه گذشته این پیشنهاد را با ملکه انگلیس مطرح و مورد موافقت قرار وی قرار گرفت.

بنابراین، پارلمان انگلیس از هفته دوم سپتامبر (اواسط شهریور ماه) تا ۱۴ اکتبر (۲۲ مهر) یعنی کمتر از دو هفته قبل از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تعلیق می‌شود.

۳۱ اکتبر (۹ آبان) آخرین مهلت خروج انگلیس از اتحادیه اروپا است و داونینگ استریت و بروکسل درباره چگونگی برگزیت به بن بست رسیده اند.

در حال حاضر هیچ نشانه ای از دستیابی به توافق میان طرفین وجود ندارد و گمانه زنی‌ها در باره تحقق برگزیت بی توافق بیش از پیش بالا گرفته است.

تاکنون بیش از یک میلیون انگلیسی با امضا توماری در تارنمای پارلمان این کشور، مخالفت خود را با تعلیق پارلمان برای تحقق برگزیت بی توافق اعلام کرده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =