قم در مسجدسازی از جمله استان های پیشتاز در کشور است

قم – ایرنا - دبیر ستاد اقامه نماز قم با بیان اینکه قم در حوزه مسجد سازی از جمله استانهای پیشتاز در کشور است گفت: ۶۰ مسجد نیاز مند به تعمیر،‌بازسازی و احداث درقم شناسایی شده است که با استفاده از ظرفیت خیرین مسجدساز به دنبال رفع مشکل این مساجد هستیم.

محمد خامه یار روز جمعه در گفت وگو با ایرنا ،  با اشاره به ایجاد دبیرخانه مجمع خیرین مسجد ساز دراین استان افزود: تکمیل مساجد نیمه ساز،‌کمک به تجهیز مساجد و همچنین آسیب شناسی در زمینه ساخت مساجد از جمله اقدام هایی است که در اولویت کاری مجمع خیرین مسجدساز قم قرار دارد.

وی اضافه کرد:‌تراکم مساجد در هسته مرکزی قم بسیار زیاد و در مناطق جدید این شهر بسیار کم است که باید در راستای کاهش این خلاء مهم در مناطق جدیدی شهری اقدام مشترک با همکاری دستگاه های مختلف صورت گیرد.

وی با بیان اینکه مسجدسازی امری مردمی و غیرحاکمیتی است،‌ادامه داد: ساخت مسجد نیازمند مشارکت مردم و خیرین دارد ولی باید دولت و دستگاه های اجرایی نیز بستر و همکاری لازم برای توسعه مسجدسازی به ویژه در مناطقی که با کمبود مسجد مواجه هستیم، فراهم کند.

خامه یار، با انتقاد از تبدیل نمازخانه برخی مدارس استان به کلاس درس گفت: برخی مدارس به دلیل کمبود کلاس درس اقدام به تبدیل نمازخانه مدرسه به کلاس درس کرده اند ، این اقدامی غیرکارشناسی و نادرست است.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری اجلاسیه نماز استان قم گفت: این اجلاسیه که احتمالا آبان ماه امسال با مشارکت ۲۴ دستگاه مختلف برگزار می‌شود دارای پیش اجلاسیههایی است که در بخش های مختلف استان به صورت مستمر برگزار می شوند.

در استان قم یک هزار و ۲۰۰ مسجد برای اقامه نماز جماعت وجود دارد. 

۷۴۰۴/ ۶۱۳۳/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =