۳۲ تیم بازرسی دامپزشکی در جنوب کرمان تشکیل شد

جیرفت - ایرنا - ۳۲ تیم بازرسی در اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان برای نظارت بر عرضه و توزیع فرآورده های خام دامی در ایام محرم تشکیل شد.

مدیرکل دامپزشکی جنوب کرمان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از تشدید نظارت این اداره کل در ایام محرم به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد و گفت: ۳۲ اکیپ ثابت و سیار وظیفه نظارت را بر عهده دارند.

علی احمدی با بیان اینکه این اداره کل با موارد غیربهداشتی و متخلفان در طول سال طبق ضوابط و دستورالعمل های موجود برخورد می کند، اظهار داشت: طرح تشدید نظارت بهداشتی بر روند تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی در جنوب کرمان همزمان با ماه محرم آغاز شده است.

مدیر کل دامپزشکی جنوب کرمان ادامه داد: تضمین سلامت فرآورده های خام دامی برای مصرف عزادارن در این ماه، یکی از وظایف مهم  دامپزشکی است که در همین راستا اکیپ های نظارت، در تمامی مراحل تولید و توزیع فرآورده های خام دامی تلاش می کنند که این اقدامات منجر به افزایش سطح بهداشت عمومی جامعه می شود.

وی از مسئولان هیات های مذهبی نیز خواست تا در تهیه غذا، از گوشت و فرآورده های خام دامی سالم و بهداشتی استفاده کرده و مسائل بهداشتی را در تمامی مراحل تهیه، نگهداری و آماده سازی این مواد رعایت کنند.

اداره کل دامپزشکی جنوب کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان جنوبی را تحت پوشش دارد.

۷۴۵۰/۷۴۲۹