۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۳
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 83459073
۰ نفر

برچسب‌ها

دستیار شخصی ترامپ مجبور به استعفا شد

تهران - ایرنا - «مادلین وسترهوت» (Madeleine Westerhout) دستیار شخصی «دونالد ترامپ» جدیدترین فردی است که ظاهرا به بهانه عبور از خط قرمز انتشار اطلاعات خانوادگی رئیس جمهوری آمریکا در فهرست اخراجی ها یا افراد مستعفی در دولت قرار گرفت.

به گزارش روز گذشته(جمعه) شبکه خبری سی ان ان، وسترهوت از زمان روی کار آمدن ترامپ در کنار او بوده اما به گفته تعدادی از افراد مطلع به این شبکه خبری، وی بد نبال درز جزییاتی از مسائل خانوادگی ترامپ به طور ناگهانی کاخ سفید را ترک کرد.

منابع مطلع از خروج دستیار اجرایی ترامپ گفتند: مادلین وسترهوت روز پنجشنبه مجبور به استعفا شد. این استعفا بعد از آن رخ داد که ترامپ مطلع شد دستیار شخصی اش اخیرا در یک نشست محرمانه اطلاعاتی را در اختیار خبرنگاران قرار داده است. مادلین از قرار در این نشست اشاره نکرده بود که مطالبی که بیان می کند محرمانه است.

این منابع افزودند: یکی از خبرنگاران جزییات این ضیافت محرمانه را برای کارکنان کاخ سفید فاش کرده است.

یک مقام سابق کاخ سفید به سی ان ان گفت: ترامپ روابط نزدیکی با وسترهوت داشت. دفتر وسترهوت به طور مستقیم در مقابل اتاق بیضی شکل (دفتر رئیسی جمهور آمریکا) قرار دارد اما صحبت از اطلاعات شخصی خانواده رئیس جمهور خط قرمز است.

خروج او از کاخ سفید تازه ترین مورد  از مجموعه خروج های مقامات عالی رتبه آمریکایی است و به نوشته سی ان ان، بر تلاش ترامپ برای مقابله به درز گسترده اطلاعات به خارج از کاخ سفید و جنگ بزرگتر او با رسانه ها تاکید دارد.

این امر می تواند تاثیر ناامیدکننده ای بر آینده تماس های اعضای دولت ترامپ با خبرنگاران داشته باشد.

نخست، روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» خبر خروج وسترهوت از کاخ سفید را منتشر کرد.

این روزنامه به نقل از یک مقام آگاه از این مساله گزارش داد وسترهوت اجازه نداشت روز جمعه به کاخ سفید بازگردد.

سی ان ان نوشت: اطلاعاتی که این شبکه خبری در اختیار دارد نشان می دهد که وسترهوت هفته  گذشته به دلیل یک برنامه تعطیلات تابستانی در ساختمان اجرایی رئیس جمهور آمریکا حضور نداشته و تلفن او در کاخ سفید قطع بوده است.  

برخی مقامات آگاه گفته اند که خروج ناگهانی دستیار ترامپ از کاخ سفید تعجب همکاران او را برانگیخته است.

او فردی بسیار وفادار به رئیس جمهوری آمریکا قلمداد می شد و سیاست های او را قبول داشت.

وسترهوت قبل از پیوستن به دولت ترامپ، دستیار «کاتی والش» رئیس کمتیه ملی جمهوریخواهان بود که بعدها وی نیز به عنوان مشاور ارشد به تیم انتقالی ترامپ ملحق شد.

تارنمای «پولیتیکو» در گزارشی در همین زمینه نوشت: وسترهوت به دلیل اظهاراتش در 17 آگوست مجبور به ترک کاخ سفید شده است.

بر اساس گزارش پولیتیکو، وسترهوت ظاهرا به خبرنگاران گفته ترامپ دوست ندارد با «تیفانی ترامپ» دخترش عکس بگیرد زیرا او بیش از حد چاق است.

ترامپ این اظهارات را رد کرده و گفته «کاملا نادرست» است.

فهرست بلند بالایی از مقاماتی که از زمان روی کار آمدن ترامپ به دلایل مختلفی از جمله مخالفت با سیاست های وی اخراج یا مجبور به استعفا شده اند وجود دارد که از میان آنها می توان به هربرت مک ماستر مشاور امنیت ملی، جیمز ماتیس وزیر دفاع، رکس تیلرسون وزیر امور خارجه، ماتیس سالی یتس معاون دادستان کل، پریت بهارارا وکیل دادگستری، جیمز کومی مدیر اف.بی.آی (رییس پلیس فدرال آمریکا)، ریج هیگنس مدیر برنامه ریزی راهبردی در شورای امنیت ملی امریکا، دِرک هاروی مدیر بخش خاورمیانه شورای امنیت ملی کاخ سفید، آنتونی اسکاراموچی مدیر ارتباطات ترامپ، مایک فلین مشاور امنیت ملی کاخ سفید، کتی والش معاون ستاد کارکنان کاخ سفید، کی تی مک فارلند معاون و قائم مشام مشاور امنیت و تارا دال معاون رئیس کارکنان کاخ سفید اشاره کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =