۹ شهریور ۱۳۹۸، ۱۳:۲۴
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83459014
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پارازیت، مطرح‌ترین فیلم خارجی‌زبان آکادمی افسانه زندگی

رشت - ایرنا - پارازیت، مطرح ترین فیلم خارجی زبان آکادمی افسانه زندگی به همراه معرفی بهترین بازیگر سالِ سینمای ایران است.

مدیر دومین دوره جشن سینمایی آکادمی افسانه زندگی بزرگترین رویداد مستقل سینمای ایران روز شنبه به ایرنا گفت : تهمینه میلانی مدیر بخش بین الملل آکادمی افسانه زندگی, مطرح ترین فیلم خارجی زبان را انتخاب کرد که انتخاب او حاصل بررسی جشنواره های مطرح جهان و دقت نظر برای رسیدن به مطرح ترین فیلم خارجی زبان در نرم بین المللی است.

سجاد اصغری گفت: میلانی در بخش بین الملل فیلم انگل( پارازیت) اثر "بونگ جون هو"از کره جنوبی را از بین آثار منتخب سینمای جهان که برگزیده جشنواره کن امسال هم هست ، بعنوان مطرح ترین فیلم خارجی زبان سال معرفی کرد.

مدیر دومین دوره جشن سینمایی آکادمی افسانه زندگی در ادامه مراسم به مناسبت روز ملی سینما در خصوص معرفی بهترین بازیگر سال سینمای ایران نیز گفت: با نظر مشورتی و جمع بندی که در شورا داشتیم سعی کردیم با نگاهی واقع بینانه از بین بازیگران مطرح سینمای ایران به انتخابی اصلح و شایسته دست یابیم که در بخش بهترین بازیگر سال سینمای ایران از بین آقایان رضا کیانیان و از بین خانم ها لیلا حاتمی انتخاب شدند.

اصغری در ادامه گفت : برای طراحی  بخش بهترین بازیگر سال سینمای ایران  بالاخره بایستی نقطه ای را برای شروع انتخاب می کردیم, سینمای ایران از بازیگران حرفه ای و توانمند بسیاری برخوردار است که از گذشته تاحال بر روی پرده نقره ای سینما درخشیده اند و رضا کیانیان بعنوان بازیگری فرازمانی که در دوره های مختلف تا به امروز خوش درخشیده  , انتخاب کردیم تا بار مسئولیت سنگین و حساس بخش مدیریت بهترین بازیگر سال سینمای ایران را برعهده گیرد تا از این پس بهترین بازیگر سال به صورت روتین بنابر تولیدات یکساله سینمای ایران که هفت فیلم مطرح انتخاب می شوند, نیز انتخاب شود از همین رو از کلیه بازیگران حرفه ای که با نگاه بنده در این حوزه همراه هستند، کمال تشکر دارم.

سجاد اصغری در سالن موج نو آکادمی افسانه زندگی گفت: دومین دور مراسم آکادمی افسانه زندگی, بزرگترین رویداد مستقل سینمای ایران به پایان رسید و جا دارد از اعضای شورای آکادمی که در بخش معرفی هفت فیلم مطرح سال و بهترین فیلم خارجی زبان  و بهترین بازیگر سینما و چهره ماندگار ما را یاری کردند و همچنین از طراح و برنامه ریز مراسم خانم شیدا همتی جهت هماهنگی و همیاری کمال تشکر داشته باشم.

وی لیست هفت فیلم مطرح سال سینمای ایران که در دومین دوره آکادمی افسانه زندگی معرفی شدند را به شرح ذیل معرفی کرد؛

مغزهای کوچک زنگ زده کاری از هومن سیدی، تنگه ابو قریب کاری از بهرام توکلی، سرو زیر آب کاری از محمدعلی باشه آهنگر، دارکوب کاری از بهروز شعیبی، کامیون کاری از کامبوزیا پرتوی، بمب؛ یک عاشقانه کاری از پیمان معادی، جاده قدیم کاری از منیژه حکمت.

۲۰۰۷/

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha