توسعه اقتصادی در تجاری‌سازی علم محقق نشده است

تهران - ایرنا- استاندار تهران گفت: توسعه اقتصادی به دلیل کند بودن خلاقیت و نوآوری در کشور برغم وجود ظرفیت‌های فراوان و استعدادهای فردی، در تولید انبوه و تجاری‌سازی علم به دلیل فقدان نگاه علمی محقق نشده است

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی روز شنبه در مراسم هفدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس افزود: توسعه ابعاد مختلفی دارد که مهم ترین رکن آن اقتصاد است، همانگونه که رهبر معظم انقلاب نیز در بیانیه گام دوم به آن اشاره فرموده اند.

وی با بیان اینکه تا رسیدن به نقطه مطلوب پیوند صنعت و دانشگاه فاصله داریم یادآورشد: توسعه پارک های علم و فناوری یکی از پیشرانهای توسعه اقتصادی و مصداق پیوند علم و صنعت است.

محسنی بندپی اظهارداشت: ظرفیت‌های انسانی بسیار ارزشمندی در جامعه داریم و کسب رتبه در المپیادهای علمی این مهم را به اثبات رسانده است.

استاندار تهران گفت: راهبرد دولت در پارک‌های علم و فناوری توسعه اقتصاد دانش بنیان، تقویت نقاط ضعف بنگاه‌های تولیدی و ایجاد  اشتغال حرف‌های که خلا آن در صنایع خودروسازی حس می شود، است.

وی خاطرنشان کرد: ارتباط تنگاتنگ بین دانشگاه و پارک‌های علم و فناوری می تواند تقویت کننده مسیر درست تجاری‌سازی باشد.

محسنی بندپی ادامه داد: توسعه پارک‌های علم و فناوری مانند بسیاری از مشکلات استان تهران فراموش شده است و باید به سمت خصوصی سازی این پارک‌ها حرکت کنیم.

استاندار تهران گفت: دولت خود را  موظف به تامین امکانات زیربنایی برای توسعه پارک‌های علم و فناوری می‌داند.

در حاشیه این مراسم مرحله سه پارک پردیس با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، پروانه مافی نماینده مجلس، فرماندار پردیس و سایر روسای شهرستان افتتاح شد.

تهرام/۹۴۴۱//۱۳۴۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =