۹ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۹
کد خبرنگار: 1347
کد خبر: 83458959
۰ نفر

برچسب‌ها

نظارت بر فروش نوشت‌افزار در مهاباد تشدید شد

مهاباد- ایرنا- رییس اتاق اصناف مهاباد گفت: طرح نظارت ویژه بر بازار فروش و توزیع اقلام مصرفی و نوشت‌افزار ویژه بازگشایی مدارس در این شهرستان آغاز شد.

هاشم لاجانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح نظارت ویژه بر نحوه عرضه و فروش نوشت افزار، کیف، کفش و اقلام مورد نیاز دانش‌آموزان تا پنجم مهر سال جاری ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در قالب این طرح هر روز اکیپ‌های ۲ نفره، عملیات بازرسی بر بازار گروه‌های کالای پرمصرف، مراکز عمده و خرده فروشی نوشت‌افزار، کیف و کفش و لباس‌های ویژه مدارس را با همکاری با اداره صنعت، معدن و تجارت، شبکه بهداشت و و درمان و نیروی انتظامی انجام می‌دهند. 

وی اضافه کرد: هدف از اجرای طرح نظارت بر نحوه فروش نوشت‌افزار در استان، اعمال نظارت پیشگیرانه و جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی عرضه‌کنندگان نوشت افزار و جلوگیری از عرضه انواع نوشت ‌افزار تقلبی و غیراستاندارد وارداتی و برخورد قانونی با کالاهای قاچاق در بازار با رویکرد حمایت از تولیدات داخلی و همچنین جلوگیری از هرگونه کمبود کالا، کم‌فروشی و افزایش غیرمنطقی قیمت‌ها و بروز تخلف‌های احتمالی است. 

رییس اتاق اصناف مهاباد اظهار داشت: نمایشگاه عرضه نوشت‌افزار با قیمت تعریف شده و مشخص به‌زودی و پیش از شروع شدن سال تحصیلی جدید در این شهرستان دایر خواهد شد.

لاجانی، با اشاره به اینکه در حال حاضر کمبودی در بازار لوازم تحریر و نوشت‌افزار وجود ندارد، تاکید کرد: تمام واحدهای صنفی موظف به نصب قیمت کالا و نرخ‌نامه در معرض دید عموم هستند و شهروندان می‌توانند هرگونه تخلف گرانفروشی، کم‌فروشی، نداشتن برچسب قیمت و ارایه نکردن فاکتور از سوی فروشندگان را با شماره ۱۲۴ یا شماره ثابت ۴۲۲۲۹۹۷۴ گزارش دهند.

هم‌اکنون ۶ هزار و ۸۰۰ واحد صنفی در مهاباد فعالیت می‌کند؛ این شهرستان با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت دارای ۴۳ هزار نفر دانش‌آموز است.

۹۹۰۳/۶۱۸۵/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =