رهاسازی بخشی از حق‌آبه زیست محیطی تالاب بین‌المللی هامون

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: بخشی از حقابه زیست محیطی تالاب بین المللی هامون از محل ذخیره آب چاه‌نیمه یک شهرستان زهک رهاسازی شد. 

وحید پورمردان روز شنبه در این باره  افزود : به منظور تثبیت خاک بخشی از کانون‌های گرد و غبار تالاب بین المللی هامون و احیای پوشش گیاهی این نواحی و همچنین ایجاد موج در چاه‌نیمه یک (موضوع تغییر طعم آب) بخشی از حقابه زیست محیطی این تالاب رهاسازی شد.

وی افزود: هرچند که به نظر می‌رسد میزان حقابه در نظر گرفته شده برای تالاب بین المللی هامون نسبت به کانون‌های گرد و غبار که در چندین سال خشکسالی و فشار بر تالاب ایجاد شده بسیار کم است  اما امسال هدف نخست از رهاسازی حق‌آبه، رساندن آب به کانون‌های گردوغبار و احیا پوشش گیاهی این مناطق است و امیداوریم که با این اقدام از غلظت گردوغبار ناشی از توفان‌ها در منطقه سیستان کاسته و مردم این خطه از نعمت هوای پاک بهره‌مند شوند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: براساس برنامه‌ریزهای انجام شده و هماهنگی با امور آب منطقه سیستان بقیه این حقابه صرفا با هدف کنترل کانون‌های گرد و غبار رهاسازی خواهد شد.
۹۹۲۳**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =