خلاقیت و نوآوری باید جایگاه خود را در اقتصاد پیدا کند

تهران- ایرنا- معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: خلاقیت و نوآوری باید به عنوان پایه اقتصاد کشور جایگاه خود را پیدا کند.

به گزارش ایرنا، سورنا ستاری روز شنبه در مراسم آغاز به کار هفدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس افزود: پایه اقتصاد منابع زیر زمینی نیست و خام فروشی ارزش افزوده ایجاد نمی کند.
وی با بیان اینکه شهر تهران در سال گذشته رتبه پنجاهم فناوری در دنیا را بدست آورد، بیان کرد: در شهر تهران دسترسی به نیروی انسانی فوق‌العاده بالاست و از نظر فرهنگ اقتصادی رشد کرده و این در حالی است که پایه اقتصاد منابع زیرزمینی است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در ادامه افزود: خام‌فروشی ارزش افزوده ایجاد نمی‌کند و توسعه فناوری در پارک این فرآیند را تکمیل می‌کند.

وی عنوان کرد: برای احداث فاز ۳ پارک فناوری پردیس و انتقال آب و برق و ساخت حفاظ در کنار جاده اصلی در ۴ ماه گذشته مشکل داشتیم و هنوز رفع نشده است.

ستاری تصریح کرد: رئیس جمهور و رئیس مجلس بر تکمیل پارک فناوری پردیس تأکید دارند اما برخی مدیران داخلی اجازه نمی‌دهند کار انجام شود و باید به این موارد برخورد شود و اول باید ثابت کنیم که می‌توان این رفتار را تغییر داد.
وی افزود: باید تهران را هم تغییر بدهیم و در این راستا مسؤولیت بزرگی بر دوش همه ما است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به اینکه با کسانی که مانع  از  تغییرات می شوند باید برخورد کرد، اظهار داشت: برای ایجاد تغییر در محیط تهران باید محیط پردیس را تغییر بدهیم.

وی همچنین گفت: باید ثابت کنیم که شهر پردیس یک شهر خوابگاهی نیست و این شهرستان در سال‌های آینده برای جذب نیروی انسانی متخصص از تهران آماده است.

هفدهمین اجلاس سالانه و جشنواره برترین‌های پارک فناوری پردیس با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در پارک فناوری پردیس برگزار شد.

در حاشیه این مراسم مرحله سه پارک پردیس با حضور ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران، پروانه مافی نماینده مجلس، فرماندار پردیس و سایر روسای شهرستان افتتاح شد.

تهرام/۹۴۴۱//۱۳۴۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =