۱۶ شهریور ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۰۰
کد خبرنگار: 2192
کد خبر: 83458652
۰ نفر

برچسب‌ها

اجرای طرح صیانت از حریم عفاف و حجاب در ادارات قم

قم - ایرنا - مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قم گفت: طرح صیانت از حریم امنیت عمومی،‌ حجاب و عفاف و حقوق شهروندی در ادارت استان در حال اجراست.

رضا ملک‌زاده روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، بیان کرد:‌ در تابستان سال جاری با حضور بازرسان استانداری در همه دستگاه‌های اجرایی وادارات استان،‌ وضعیت این مجموعه‌ها در رعایت موضوعاتی همچون عفاف و حجاب،‌ رعایت حقوق شهروندی و سلامت اداری مورد پایش قرارگرفته و گزارش این نظارت‌ها به اطلاع مسئولان و مردم خواهد رسید.

وی با اشاره به‌ضرورت استفاده ازنظر نخبگان برای ترویج عفاف و حجاب، افزود: همچنین با تشکیل مجمع مشورتی از میان فعالان عرصه ترویج عفاف و حجاب در قم، این موضوع به‌صورت تخصصی مورد واکاوی قرار می‌گیرد و نظرات مجمع برای تبدیل‌شدن به دستورالعمل‌های اجرایی به کارگروه فرهنگی و اجتماعی استان ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس آیین‌نامه‌های جدید، استاندار رئیس و مدیرکل دفتر امور اجتماعی دبیر کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان است، در این کارگروه وظایف هر دستگاه در موضوع عفاف و حجاب به‌صورت تخصصی تعیین می‌شود و آن‌ها موظف‌اند مشکلات موجود در این زمینه را شناسایی و راهکارهای لازم را نیز ارائه کنند.

ملک‌زاده گفت: گروه کاری کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی،‌ زن و خانواده متعالی،‌ سلامت و امنیت قضایی،‌ امور فرهنگی و عفاف و حجاب و حقوق شهروندی ازجمله گروه‌های فعال در زیرمجموعه این کارگروه خواهند بود که نظرات تخصصی خود را برای تصمیم‌گیری نهایی به جلسات کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان ارائه خواهند داد.

وی بیان کرد:‌ همچنین برای حفظ و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در شهر مقدس قم، از ظرفیت تشکل‌های مردم‌نهاد به‌صورت گسترده استفاده خواهد شد و آنان می‌توانند در تعامل با دستگاه‌های اجرایی نظرات خود را پیرامون این مساله به مسئولان استان ارائه و در اجرای برنامه‌های مرتبط با موضوع عفاف و حجاب، شرکت کنند.

وی ادامه داد: تمام تلاش خود را برای ارتقا جایگاه عفاف و حجاب در استان قم به کارخواهیم گرفت و در این زمینه با همراهی اقشار مختلف مردم،‌ برنامه‌های متنوع و گسترده‌ای را در سطح ادارات، مراکز عمومی و محافل مختلف اجرا می‌کنیم.

۷۴۰۵/ ۶۱۳۳/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =