مشترکان زلزله زده از خرداد امسال باید آب بهای مصرفی را پرداخت کنند

قصرشیرین- ایرنا- مدیر شرکت آب و فاضلاب سرپل ذهاب گفت: هزینه آب بهای مصرفی مشترکان زلزله زده این شهرستان از خرداد امسال محاسبه شده و از آنها دریافت می شود.

جواد کریمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مصرف آب در شهر سرپل ذهاب برابر اعلام استاندار کرمانشاه تا ۲۰ خرداد سال ۹۸ رایگان اعلام شد و از این تاریخ به بعد آب بهای مصرفی آنها محاسبه شده و برای مشترکان فیش مصرفی صادر می شود.
وی افزود : رایگان بودن مصرف آب فقط مربوط به واحدهای مسکونی بود و واحدهای تجاری از همان روز اول آب بهای مصرفی خود را پرداخت کرده اند.
مدیر آبفای شهری سرپل ذهاب گفت: کسانی که فاقد کنتور آب هستند محاسبه آب بهای مصرفی آنها به صورت تقریبی و براساس مصرف آنها در شرایط عادی قبل از زلزله است.

وی طول شبکه های آبرسانی در شهر سرپل ذهاب را ۱۰۶ کیلومتر و شمار مشترکان زیرپوشش اداره آب و فاضلاب شهری را نیز ۱۵ هزار و ۸۰۰ مشترک اعلام کرد. 

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ نفر مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.

مسئولان ارشد استان گفته‌اند که همه واحدهای خسارت دیده را تا نیمه اول سال ۹۸ تکمیل می‌کنند.

۳۰۱۲/‏۸۰۶۶/۷۳۹۹