۵۲ هزار متر مربع از خیابان های شهر سرپل ذهاب آسفالت شد

قصرشیرین- ایرنا- شهردار سرپل ذهاب گفت: ۵۲ هزارمتر مربع از خیابان های سطح این شهر بهسازی و روکش آسفالت شده است.

صابر حیدری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بعداز زلزله ۲۱ آبان سال ۱۳۹۶، آسفالت بسیاری از خیابان ها، معابر و کوچه ها به دلیل شروع کار بازسازی و فعالیت ماشین آلات راهسازی در آواربرداری تخریب و از بین رفته و نیازمند ترمیم و آسفالت مجدد بود.
وی اظهار داشت: با سامان یافتن شهر و نزدیک شدن به پایان بازسازی و خروج ماشین آلات سنگین راهسازی ترمیم، لکه گیری و آسفالت مجدد خیابانها و کوچه های شهر در دستور کار شهرداری قرار گرفت.
شهردار سرپل ذهاب گفت: بیش از ۴۷ میلیارد ریال اعتبار برای ترمیم آسفالت خیابان ها و معابر این شهرستان هزینه شده است.
حیدری افزود: خیابانهای مدرسه تلاش، دادگستری، بیمارستان تا پل رودکی، زعفران، ِاحمدآباد و معابر شهرک مشاغل فنی آلاینده از جمله محلاتی هستند که آسفالت آن ها ترمیم شده است.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.

زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال ۹۶ در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهر سرپل ذهاب رخ داد که ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید.

البته در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ هم ۷۷۱ نفر مصدوم و بیش از چهار هزار واحد مسکونی خسارت دیده، به این آمارها اضافه شد.

مسئولان ارشد استان گفته‌اند که همه واحدهای خسارت دیده را تا پایان سال ۹۸ تکمیل می‌کنند.

۳۰۱۲/‏۸۰۶۶/۷۳۹۹