انقلاب در مرحله پنجم مقابل استکبار جهانی پیروز است

همدان _ ایرنا_ نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به ورود انقلاب در گام دوم گفت: بدون شک انقلاب اسلامی در مرحله پنجم و رویارویی با استکبار جهانی پیروز است، چراکه پشتیبانی و حمایت مردمی را دارد.

آیت الله سید احمد میرعمادی شامگاه جمعه در گرامیداشت شهدای هشتم شهریور در حسینیه ثارالله(ع) شهر ملایر بیان کرد: امروز آمریکا، متحدانش را در جهان و منطقه خلیج فارس از دست داده و قدرتش رو به افول است.

وی رویارویی با طاغوت و رژیم شاهنشاهی، رویارویی با ضد انقلاب و منافقان، رویارویی با ارتش بعثی عراق، رویارویی با فتنه گران داخلی و رویارویی با استکبار جهانی را به ترتیب پنج مرحله سپری شده در انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: در تمامی چهار مرحله انقلاب پیروز شده است و در مرحله پنجم نیز نصرت الهی نصیب ما می شود.

امام جمعه خرم آباد تحریم ها، ترورها، فشارها و توطئه ها را در کنار این رویارویی های سخت در برابر ملت ایران ناچیز دانست و ادامه داد: امروز که انقلاب اسلامی ایران پنجه در پنجه استکبار جهانی انداخته است، ادعای ما این است که انقلاب در این مرحله پیروز است.

آیت الله میرعمادی با اشاره به افول قدرت آمریکا و رژیم صهیونیستی و اینکه در هراس به سر می برند گفت: سقوط پهباد آمریکا و توقیف کشتی نفتکش انگلیس گوشه ای از قدرت جمهوری اسلامی است که محاسبات استکبار را دچار اشکال کرده و در برابر ایران تسلیم شده اند.

وی تاکید کرد: امروز با وجود تمامی فشارها، تحریم ها، مانع تراشی ها و آزار دادن ها مسیر انقلاب اسلامی ما مسیر پیشرفت و توسعه است و وارد گام دوم انقلاب شده ایم.

نماینده ولی فقیه در استان لرستان خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران در این چهل سال بر تمامی چالش ها غلبه پیدا کرده و با وجود فراز و نشیب های فراوان، جهت گیری انقلاب حفظ شده است.

آیت الله میرعمادی ارزش ها، فرهنگ ایثار، جهاد، فرهنگ اسلام، دین و مکتب را جهت گیری اصلی انقلاب دانست و ادامه داد: در طول چهل سال حرکت انقلاب رو به جلو و پیشرفت بوده است.

وی به پیشرفت در حوزه های مختلفی همچون علمی، پزشکی، نظامی، دفاعی، نانو و فناوری، صنعت و آموزش در طول ۴۰ سال اشاره و بیان کرد: اگرچه امروز دولت از نظر مالی در شرایط سختی است، اما شاهد افتتاح طرح های بسیاری هستیم.

امام جمعه خرم آباد شتاب گرفتن این پیشرفت ها را ضروری خواند و بی تکلفی، ساده زیستی، مردمی و خادم مردم بودن را شرط لازم مدیران در گام دوم انقلاب عنوان کرد.

آیت الله میرعمادی امیدآفرینی به مردم را وظیفه خطیر مسئولان در قبال مردم برشمرد و اظهار داشت: نباید مردم در این شرایط دچار یاس شوند.

وی همچنین بر لزوم توجه مدیران به اخلاق، معنویت، اخلاص و ارزش های دینی تاکید کرد و گفت: گام دوم انقلاب احیای ارزش ها، پیوند دولت اسلامی با مردم و مسئولیت پذیری جوانان است و مدیریت جوانان می تواند به سرعت حرکت انقلاب در گام دوم شتاب بخشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه خرم آباد به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در ۲ حوزه فرهنگ و اقتصاد از سوی دولتمردان بیان کرد: اولویت کار در این ۲ حوزه باید روشن شود و به طور قطع با انگیزه و ایمان جوانان فرهنگ و اقتصاد نیز همانند سایر حوزه ها حاصل می شود.

آیت الله میرعمادی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، بی تکلف بودن، ساده زیستی، اخلاص و خدمت صادقانه را از ویژگی های بارز آنان برشمرد و افزود: این خصوصیات شهیدان رجایی و باهنر را الگو و ماندگار کرد و همواره در زندگی فردی، اجتماعی و زندگی سیاسی و مدیریتی بی تکلف بودند.

وی با بیان اینکه شهیدان رجایی و باهنر در سه سنگر علم، جهاد و مبارزه و سنگر خدمت با هم بوده و وارسته و دلبسته بودند ادامه داد: این شهیدان امروز باید برای همه ما الگو باشند و از آنها درس بگیریم.
۷۵۲۸/۲۰۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha